לא רק אורטל: נשים שהתפשטו למען המטרה An error occurred.

אורטל חושפת את החזה

דבר נפל בישראל. הדיירת אורטל בן דיין החליטה להגיב ל"ניפוח השרירים" של אלדד באקט יוצא דופן והתפשטה במקלחת לעיני הדיירים האחרים ומיליוני הצופים בבית. "באותו רגע מה שעבר לי בראש זה שאם זה עובר לדחיפות יש לו כוח פיזי והוא יגבר עליי, כל מה שנותר לי לעשות מהרגע הזה זה להשתמש בכוח הפיזי שלי", טענה לאחר מכן והוסיפה: "התערטלות בציבור היא משהו שהפרט עושה כדי לספק לעצמו, אבל לא כך היה במקרה שלי. אני שלמה לגמרי עם התגובה שלי, היא הייתה מידתית הגיונית ומוצלחת, לדעתי יצאתי גדולה".

יצאה גדולה או לא, אורטל היא בהחלט לא הראשונה שמתפשטת בשם הצדק - אישי או חברתי. נשים בכל העולם מסירות את בגדיהן כדי להוכיח נקודה או סתם כדי לתפוס תשומת לב ולעורר את המודעות. הנה המקרים המפורסמים יותר:

קוראות בעירום: כי גם לנשים מותר טופלס

מועדון קריאה טופלס

מועדון קריאת הספרים טופלס בציבור (The Outdoor Co-ed Topless Pulp Fiction Appreciation Society) נוסד כדי לקדם מטרה חשובה: להוכיח לכל הנשים שגם הן יכולות ללכת חשופות חזה, בדיוק כמו גברים. המועדון מוציא את מיטב נשותיו לפארקים בניו יורק (שם טופלס לנשים זה חוקי), שם הן לוקחות ספר טוב, מורידות חולצה ומצטלמות בכל פוזה אפשרית. עלתה לכם כבר המודעות?

עוד בערוץ הגברים:

Femen: כל מה שאפשר להתפשט עבורו

פוטין ומפגינה חשופת חזה

ב-2008 החליטה קבוצת סטודנטיות אוקראיניות לצאת למאבק חברתי, שמטרותיו הרבות והמגוונות רק הולכות וגדלות: ביטול תיירות הסקס במדינה, איסור מכירת כלות ומאבק למען פעילים חברתיים שנאסרו ברחבי העולם. המאבקים הללו נוצרו הרבה לפני הקמת הארגון, אך לעולם לא יכלו להשיג את תשומת הלב ויחסי הציבור שמשיגות נציגותיו. כל זאת משום שהמחאות של Femen נעשות בהפגנות עירום של נשים לוהטות לאור יום וברחובות ערים מרכזיות.

שתי דוגמאות למאבקים אחרונים של הארגון תוכלו למצוא בתמונות וקטע הוידאו שלפניכם. במקרה הראשון יצאו בנות הארגון במאבק במחאה על המחסור באספקת מים חמים לבתים במדינה. זה נגמר במלחמת מים סקסית במיוחד במרכז קייב. במקרה נוסף יצאו נשות Femen להפגין מול שגרירות גיאורגיה במחאה על מעצרו של צלם אופנה במדינה. המאבטח של המקום לא ממש התרשם מהנשים העירומות שסביבו והגיב בתוקפנות.

סקס למען העצים

זוג נתפס מקיים יחסי מין באמצע כנסיה קתולית באוסלו

חברי הארגון Fuck For Forest, שנוסד בנורבגיה, מגדירים את עצמם כפעילים חברתיים למען הטבע ומטרתם המרכזית היא לגייס כספים שישמשו להצלת יערות גשם המיועדים לכריתה. על מנת להבהיר עד כמה חזק הקשר בינם לבין הסביבה מגיעים הפעילים למקומות מרכזיים, מתפשטים ומקיימים יחסי מין לעיני כל.

הפעילות האחרונה של הארגון יצרה סקנדל בינלאומי כאשר שני פעילים נלהבים במיוחד, נכנסו אל הקתדרלה של אוסלו והחלו לקיים סקס סוער על רצפת הכנסייה, לנגד עיניהם ההמומות של הכמרים. אחרי שסיימו לקיים את מצוות פרו ורבו ונעצרו על ידי המשטרה ניתנה להם האופציה לבחור בין שני אפשרויות: 16 ימים בכלא או קנס כספי. דובר הארגון הסביר שהשניים בחרו לשלם את הקנס משום שלא רצו לוותר על סקס במשך כל כך הרבה זמן. אם לפתע גם אתה מרגיש מחובר לטבע, תשמח בוודאי לשמוע שהארגון מזמין את כל מי שהנושא קרוב לליבו להצטרף.

PETA: למען החיות

ג'נה ג'יימסון- תמונת היום

ארגון נוסף שחרט על דגלו את המאבק העירום למען מטרה נעלה הוא "אנשים למען טיפול אתי בחיות", הידוע יותר בראשי התיבות PETA. כאן מדובר בפעילות חברתית ללא מטרות רווח שממקדת את מחאתה העירומה למען זכויות בעלי החיים. אך בעוד שארגונים רבים אחרים ברחבי העולם נדרשים למעט יותר מאמץ כדי לקבל תשומת לב תקשורתית, חברות הארגון הזה מקלות על העניין הרבה יותר.

אוליביה מאן - פטה

מיטב הנשים הלוהטות בעולם כבר הקדישו את גופן העירום לשמירה על זכויותיהם של בעלי החיים: אווה מנדז, ג'נה ג'יימסון קלואי קרדשיאן ומיטב בנות ויקטוריה'ס סיקרט הראו לעולם איך נראה עולם צמחוני, שאינו לובש פרוות ואינו מנצל את החיות לטובת האנושות. כשרואים תמונות כאלו אי אפשר שלא להזדהות עם המטרות הצודקות, אפילו אנחנו שוקלים לוותר היום על ההמבורגר וללכת על סלט חסה.

גו טופלס: תנועה מתפשטת 

גו טופלס

תנועה חשובה מאין כמוה הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות ברחבי העולם. זה החל בתנועות חברתיות מאורגנות כמו בשוודיה, שם עתרו נשים לבית המשפט בדרישה לאפשר להן להשתזף בעירום על פי חוק. בארצות הברית החלו גם נשים לא מאורגנות לשאת את דגל המאבק ולצאת לטיולי עירום. לפני מספר שבועות תיעדה עצמה כתבת בעיתון מרכזי בארצות הברית במהלך יום שלם אותו בילתה בטופלס ברחובות ניו יורק.

הארגון שמסתמן כחזק והמשפיע מכולם בנושא כרגע הוא "Go Topless" האמריקאי. איגוד הנשים החשוב הזה חרט על דיגלו את השוויון בין המינים בכל הקשור לחשיפת החזה בפומבי. בניגוד לארגונים האחרים שהוזכרו כאן המחאה העירומה של בנות הארגון לא נועדה לשם קידום מטרות אחרות אלא אך ורק לצורך מתן ביטוי לעירום נשי, איך אפשר לא להתחבר למטרה נעלה שכזו? 

מחאת האופניים בתל אביב

מחאות עירום

אורטל בן דיין לא הייתה הראשונה בישראל: בשנת 2009 יצאו לרחובות רוכבים ורוכבות עירומים כדי למחות על חוק הקסדות שחייב אותם ללבוש קסדה בעת רכיבה. הרעיון היה להעלות את המודעות ליצירת שבילי אופניים מיוחדים, ולא להתמקד בקסדות. אנחנו לא יודעים אם זה היה העירום שהכריע, אבל בשנת 2011 אכן בוטל חוק הקסדות. גרייט סאקסס. 

הזאבה מוול סטריט 

מחאות עירום

בשנת 2011 המחאות בניו יורק על המצב הכלכלי וחוסר השוויון כבשו את העיר, וחלק מהמאבק על תשומת הלב הציבורית התנקז גם לעירום, באופן טבעיץ. קת'רין אונוראטו הייתה אחת מהמפגינות העירומות שממש חיו בפארק ליד הבורסה האמריקאית. חלק טענו שהיא מסיתה את תשומת הלב מהדברים החשובים, אבל בדיעבד לא נראה שהפריעה למחאה. 

עירום לקידום המנהיג

בצל המרוץ לנשיאות רוסיה ב-2012 בין ולדימיר פוטין לדימיטרי מדבדב, קבוצת תומכות נלהבת של ראש הממשלה הרוסי החליטה לא להשאיר שום דבר ליד המקרה וגייסה קולות בדרך הטובה ביותר: התפשטות קולקטיבית בכיכר העיר.

עירום נגד המלחמה

יוגה בעירום

מחאה עירומה אפקטיבית גם כשמדובר בנושאים קריטיים כמו ניהול מלחמה. חובבת יוגה בלונדון החליטה לקיים את תרגילי הבוקר שלה בעירום מלא על גג של מכונית מול בניין הפרלנט, כל זאת במטרה לשכנע את הפוליטיקאים להוציא את חיילי הממלכה המאוחדת מאפגניסטן. לא יודעים עד כמה האקט הספציפי הזה תרם לעניין, אבל מצד שני אנחנו בטוחים שהרבה מאד אנשים באנגליה החליטו בזמן האחרון להירשם לקורס יוגה.

הצטרפו לפייסבוק של ערוץ הגברים

Open all references in tabs: [1 - 8]

Via: mako.co.il


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~irOSN$6CT

This entry was posted in IL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply