Kahn: Üç yılda 12 seks partisine katıldım

Mahkeme önünde FEMEN'in protesto gösterisi yaptığı 65 yaşındaki Strauss-Kahn, iş ilişkilerini kullanarak Fransa'nın Paris ve Lille şehirlerinde, ABD'de ise Washington'da yapılan "seks partileri" için kadın pazarlamakla suçlandı.

2 Şubat'ta başlayan Lille'deki davada bugün ifade vermeye başlayan Strauss-Kahn bazı seks partilerine katıldığını ama buralarda "çok çılgın" şeyler yapılmadığını söyledi. Eski IMF başkanı 3 yıl içinde katıldığı partilerin sayısının 12 olduğunu söyledi.
MAHKEME ÖNÜNDE FEMEN BASKINI-VİDEO

Eski IMF başkanı partilere katılan kadınların seks işçisi olduklarını bilmediğini iddia etti.

Strauss-Khan bugün Lille'deki duruşmaya giderken Femen grubundan bedenlerinin üst kısmı çıplak üç kadın, arabasının üzerine atladı ve eski IMF başkanını protesto etti. Kadınlar polis tarafından uzaklaştırıldı.

Üç gün ifade verecek

Strauss-Khan'ın bugün başlayan ve üç gün sürmesi beklenen ifadesini izlemek üzere yüzlerce gazeteci mahkeme salonu önündeydi.

Dün mahkemede tanıklık yapan Mounia adlı eski bir seks işçisi Lille'deki bir otelde verilen seks partisinde Strauss-Khan'la birlikte olmak için seçildiğini ve kendisine bir işadamı tarafından bu iş karşılığında 900 euro ödendiğini anlattı.

Fransa'da fuhuş yasadışı değil ama kadın pazarlamak ya da buna yardımcı olmak suç kapsamında. Eski IMF Başkanı suçlu bulunursa 10 yıla kadar hapis ve 1,5 milyon euroya kadar para cezasına çarptırılabilir.

Davada Kahn'la birlikte 14 sanık bulunuyor. Sanıklar arasında lüks otellerin yöneticileri, bir avukat, bir eski emniyet müdürü ve "Pezevenk Dodo" adıyla bilinen bir genelev sahibi de bulunuyor.

Tacizle suçlanmıştı

Kahn 2011 yılında da ABD'de bir otel çalışanını taciz etmekle suçlanmış, bunun üzerine IMF'deki görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Dört gün tutuklu kalan Kahn hakkındaki suçlama, daha sonra savcılar tarafından düşürülmüştü

Via: cumhuriyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~YFBkR$5uS

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply