Kolejny atak na puchar Euro

Była to już trzecia szarża feministek na puchar, który 11 maja przybył na Ukrainę z Polski. Dwa wcześniejsze ataki skończyły się upadkiem trofeum z podium i miały miejsce w Kijowie i Dniepropietrowsku.

 

Ołeksandra Szewczenko, jednak z przywódczyń ruchu, wyjaśniła w czwartek PAP, że ataki na Puchar Delaunaya to część protestu przeciwko rozgrywkom Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, oraz UEFA.

 


"Główną ideą tych mistrzostw w rozumieniu UEFA jest zarabianie pieniędzy, wykorzystywanie seksualne ukraińskich i polskich kobiet, oraz rozpijanie mężczyzn. Jesteśmy przeciwne Euro-2012. Atakujemy wszystkie symbole związane z mistrzostwami, w tym również ten stojący na piedestale garnek" - powiedziała Szewczenko o pucharze.

 


"Walczymy z nimi gołą piersią i będziemy to robić także podczas samych mistrzostw" - dodała aktywistka Femenu.

 

Puchar Henri Delaunaya odwiedził dotychczas sześć ukraińskich miast, które będą gościć rozgrywki Euro-2012: Kijów, Donieck, Charków i Lwów, oraz Iwano-Frankowsk i Dniepropietrowsk. Kolejnym miastem, gdzie będzie prezentowany, jest Odessa.

 

Z wypowiedzi Szewczenko wynika, że również tam ochrona Pucharu Delaunaya powinna mieć się na baczności.

 

"O naszych planach w Odessie nie mogę na razie mówić" - powiedziała w rozmowie z PAP.

 

Via: euro2012.przegladsportowy.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~gb6eS$zN

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply