OBRAZEM: Nahé dívky demonstrovaly proti prostituci

Hamburk - Německé město Hamburk se stalo dalším dějištěm protestních akcí, které v minulých týdnech na jiných místech Evropy uspořádaly polonahé aktivistky ukrajinského hnutí Femen. Agentura DPA informovala, že tři Ukrajinky dnes proti prostituci a sexuální turistice protestovaly v hamburské čtvrti St. Pauli známé rušným nočním životem. Podobně jako při dřívějších akcích členky hnutí hájícího práva žen vystupovaly polonahé.


Trasu z náměstí v jižní části čtvrti do ulice Herbertstrasse s řadou nevěstinců ženy absolvivaly s namalovanými hákovými kříži na pažích, přimalovaným hitlerovským knírkem a anglickým nápisem "sexuální otroctví je fašismus" na obnažené hrudi. Cestou zdvihaly do vzduchu pravice k nacistickému pozdravu. 

Skupina se nechala slyšet, že sexuální průmysl je forma fašismu, protože utlačuje, což prý měly ukázat hákové kříže v narážce na nacistickou třetí říši. 

Organizace, která sdružuje asi 300 žen, pořádá akce proti tomu, co nazývá politickou nespravedlností a zneužíváním žen na Ukrajině. Pouličních protestů, při kterých jsou členky vždy polonahé, se aktivně účastní asi dvacítka aktivistek. 

V pátek při zahájení fotbalového mistrovství Evropy, která společně pořádají Ukrajina a Polsko, demonstrovalo několik členek Femenu ve Varšavě proti možnému nárůstu prostituce během fotbalového svátku. Letos v květnu si v ukrajinské metropoli Kyjevě jedna členka hnutí svlékla tričko během prezentace poháru pro fotbalového mistra Evropy. Proti evropskému šampionátu organizace podnikla několik protestních akcí i v loňském roce. 

V Moskvě loni v prosinci členky Femen protestovaly proti údajnému zfalšování ruských parlamentních voleb a do New Yorku na podzim 2011 přijely podpořit protestní hnutí Okupujte Wall Street.


přeposlat známému

Doporučit článek


x

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~5DJNP$1Bj

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply