01 Temmuz 2012 20:07 PazarEuro 2012 boyunca çeşitli eylem …

Ukrayna polisi, feminist grup Femen'in birçok üyesini bu akşam Kyiv'de Olimpik Stadyum'da oynanılacak final maçı öncesi protesto hazırlıkları sırasında yakaladı.

 

İtalya ve İspanya arasında oynanılacak maçı izlemek için ülkeye gelen Belarus Başkanı Alexander Lukashenko'yu protesto etmeye çalışan aktivistler üstsüz şekilde gözaltına alındılar.

 

Turnuva boyunca protesto girişimlerinde bulunan grup, Ukrayna - Fransa maçı öncesinde ve Ukrayna - İngiltere maçı sırasında da eylem denemesinde bulunmuştu.

 

Goal.com'un edindiği bilgiye göre, şimdiye kadar 3 kez gözaltına alınan eylemciler, polis tarafından kötü muamele gördüklerini de iddia ettiler.

 

Grubun protestolarının temel nedenleri olarak, Euro 2012'nin seks turizmini hareketlendirmesi ve turnuva için yapılan gereksiz harcamalar gösteriliyor.

 

Goal.com temsilcileri, bu gelişmelerin ardından Femen'in başındaki isim Inna Shevchenko ile temasa geçmeye çalıştı ama başarılı olamadı.

<!-- -->

Via: internethaber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~w5nsH$1I9

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply