3 Femen Eylemci Çıplak İspanya Meclisini Basması Dünya …

HABERGAZETE.COM -  21 yaşlarındaki 3 Femen eylemcisi Adalet bakanı kürsüde konuşma yaparken "Kürtaj bir haktır" sloganları atmaya başladı.

Eylemcilerden biri meclisin üst balkonundan sarkarak düşme tehlikesi geçirdi. Meclis başkanı Jesus Posada, bu eylem karşısında soğukkanlılığını koruyarak üstü çıplak kadınların salondan çıkartılmasını istedi.
 
Bazı milletvekilleri de eylemcilere “dışarı dışarı” diye bağırmaya başladı. Kürtaj karşıtı eylemciler daha sonra gözaltına alınarak emniyete götürüldü. 

Eylem sonrası konuşmasına devam eden Adalet BakanıAlberto Luiz Gallardon, kürtajın hak olduğunu savunanlara anne karnındaki o canı alanlarada karşı çıkmasını istedi. Gözaltına alınan eylemcilerden birinin Ukranya menşeli ” Femen ” adlı hareketin İspanya lideri Lara Alcazar diğer ikisinin ise Fransız vatandaşı olduğu duyuruldu.


Via: habergazete.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~5pW6L$4Ln

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply