Ahmet Kekeç Femen’e Fena Saydırdı…

Ukraynalı Femen Grubu'na yönelik sert ifadeler kullanan Ahmet Kekeç "terbiyezisler, ahlaksızlar, şaklabanlar, şebekler" dedi...

Gazeteciler.com -
Ülke TV'de En Sıra Dışı'nda konuşan Ahmet Kekeç, Ukraynalı Femen Grubu'na yönelik sert ifadeler kullandı. Grubun İstanbul'daki eylemini yerden yere vuran Kekeç "terbiyezisler, ahlaksızlar" dedi. "Bu konuda dobra dobra konuşacağım" diyen Kekeç hem Femen'i hem destekçilerini yerden yere vurdu...

Femen'in 8 Mart'taki eylemini kadınlara karşı bir hakaret olarak gördüğünü kaydeden Kekeç grubun reklam, sponsor ilişkilerine dikkat çekti. Femen'i hem muhafazakar hem de sol kültür üzerinden eleştiren Kekeç şöyle dedi: "Burası müslüman bir ülke. Zaten sakıncalı olan bu eylemi yaptığın platoya bakar mısınız. Ayrıca ikinci bir ahlaksızlık var bu işte. Kadın eylemi diye yaptığı işin akasında kapitalist ilişkiler çıkıyor."

BU ŞAKLABANLIĞA İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEMEK DE ŞAKLABANLIKTIR

'Bu şaklabanlığın bu şebekliğin 8 Mart'a denk gelmesi ve bazı kadınların bunu alkışlaması ve bunu gösteri ve ifade özgürlüğü içinde görmesi de ayrı bir şaklabanlıktır ayrı bir terbiyesizliktir. Türkiye muhafazakar bir toplumdur falan tamam bunu geçtik bir başka ahlaksızlık daha var. Kapitalist numaraların sergilenerek çıplaklık üzerinden bir şeyler pazarlanıyor. Kadın etinin çıplaklık üzerinden sömürüldüğünden yakınanlar buradaki reklam ilişkisini görmüyorlar, bundan bir rahatsızlık duymuyorlar.

ÇARŞAF GİYMELERİ BİR İNANCA KARŞI ŞİDDET UYGULAMAKTIR

Salih Tuna da Femen grubundaki eylemcilerden birinin çarşaflı olmasını eleştirdi. "Orada bir inanca ve o inancın değerlerine şiddet uygulanmıştır" diyen Tuna "grubun şiddet ve şarşaf arasında bağ kurması beni çok rahatısız etti" diye ekledi.

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: sondakika.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~05ntH$iJ

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply