Aktivistka se chtěla svléknout v arabské televizi, ta na ni však vyzrála

Televize prý něco podobného čekala a oznámila divákům, že Ševčenková bude v pořadu účinkovat dále jen hlasem bez obrazu. Video se objevilo na webu hnutí Femen.

Hnutí Femen přistupuje k nahotě jako k ženské zbrani. "Podkopeme základy patriarchálního světa a chytrostí, nahotou, sexem a mazaností do něj vneseme paniku a nervozitu," píší na svých internetových stránkách femen.org.

Moderátorka večerního pořadu The Stream chtěla, aby se Ševčenková vyjádřila k výroku, jestli je nahota lepší než zahalení v burce. Feministka odpověděla, že "burka je znamením nesvobody, není to ženský oděv, ale mužský, který muži oblékají ženám".

Ševčenková chtěla využít širokého publika známé arabské televize k další skandální demonstraci, ale než si stačila sundat z hlavy typický ukrajinský věnec a svléci se, kamera už zabírala moderátorku.

Původně ukrajinské hnutí Femen bojuje za práva žen a Ševčenková je jeho hlavní postavou. Ševčenková odjela z Ukrajiny koncem léta do Francie. Nyní v Paříži organizuje s kolegyněmi nahé protesty a v multikulturním prostředí francouzského velkoměsta lákají nové členky všech ras a náboženství.

Via: novinky.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~14X3c$1qe

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply