Aktivistky bojovaly obnaženými těly za práva žen v muslimském světě

Aktivistky u muslimského svatostánku provolávaly: "Zastavte genocidu žen!" U příležitosti Mezinárodního dne žen na místě také rozvinuly transparenty hlásající obdobná hesla.
 

"V současné době jsou aktivistky v rukách turecké policie a nelze je kontaktovat," píše se na profilu organizace na sociální síti LiveJournal, která je velmi populární v postsovětských zemích.
 

Členky hnutí FEMEN tradičně protestují nahé či aspoň svlečené do půl těla. V minulosti demonstrovaly proti finančníkům na Světovém fóru v Davosu, proti plynárenskému gigantu Gazprom, ukrajinské vládě, obchodu se ženami nebo prostituci.
 

PSALI JSME:

ODÍVEJTE SE: Ekonomické fórum narušily nahé krásky
 

Naposledy o sobě obnažené aktivistky daly vědět v neděli v Moskvě, když se v Rusku konaly prezidentské volby. Pokusily se ukrást volební urnu v místnosti, kde svůj hlas odevzdal stávající premiér Vladimir Putin.
 

PSALI JSME:

Polonahé aktivistky narušily ruské volby! Snažily se ukrást Putinův hlas. VIDEO
 

Na hrudích měly nápisy "Kradu pro Putina" a "Krysy z Kremlu" a o staronovém šéfovi Kremlu prohlašovaly, že je zloděj. Policie je zadržela a odvezla na stanici.
 

Aktivistky Femen demonstrovaly v Istanbulu - 7
Otevřít fotogalerii1/6 

 

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: tn.nova.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~1UCih$hO

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply