Aktivistky hnutí FEMEN protestovaly nahé v katedrále! Rozzuřil je …

Aktivistky z ukrajinské skupiny FEMEN se v úterý svlékly ve zvonici kyjevské katedrály svaté Sofie, informuje agentura AFP. Protestovaly tím proti návrhu zákona o zákazu potratů.

 

Femen protestují na kyjevské katedrále - 7
Otevřít fotogalerii1/7

 

Členky feministického hnutí spustily z věže plachtu s nápisem "Stop!", přičemž písmeno t tvarem připomínalo pravoslavný kříž. Poté rozezvučely všechny zvony katedrály.

 

Ukrajinský parlament bude v brzké době projednávat návrh zákona, který má až na "výjimečné případy" zakazovat možnost potratu.

 

Aktivistky návrh označily za "zločinné spiknutí církve a státu". Na profilu na serveru LiveJournal napsaly, že zákon chce ukrajinské ženy "přinutit k plození a rozmnožování se".


ČTĚTE TAKÉ:

Femen potestovaly v Istanbulu

 

Podle poslance Andrije Škila z opozičního Bloku Julie Tymošenkové (BjuT) je cílem normy zastavit úbytek populace. Za posledních 12 let klesl počet obyvatel kvůli emigraci a nízké porodnosti z 52 milionů na 46 milionů. Potrat je nyní na Ukrajině povolen do 12. týdne těhotenství, za výjimečných okolností se připouští až do 22. týdne.

 

Počet interrupcí v zemi dosahoval v 90. letech každoročně až k milionu, loni jich bylo vykonáno 156 000. Členky skupiny FEMEN přitahují mezinárodní pozornost obnažováním během protestů. V minulosti demonstrovaly polonahé proti postavení žen v muslimských zemích před mešitou v Istanbulu, finančníkům na Světovém fóru v Davosu, plynárenskému gigantu Gazprom v Moskvě, ukrajinské vládě, obchodu se ženami nebo prostituci.

Via: tn.nova.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~zg8EB$nx

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply