Aktivistky se svlékly v Louvru, aby podpořily znásilněnou Tunisanku

Ukrajinky odhodily své svršky před sochou Venuše Mélské a křičely: „Jsme tady, abychom zastavily znásilňování!“. Zároveň na sochu řecké bohyně lásky umístily nápis Znásilni mě, jsem nemorální.

„Dokud jste ženou, jste potenciální obětí znásilnění. A to, co se stalo s dívkou v Tunisu, kterou znásilnili dva policisté, a ona za to byla pak souzena, že je nemorální, to je prostě šílené a ukazuje to, jaká je realita. Sochu Méltské Venuše jsme si vybraly jako symbol ženy, ale bez rukou. My jsme sem ale přišly, abychom ukázaly, že my ruce máme, abychom znásilňování zastavily. A budeme za to bojovat,“ prohlásila jedna z aktivistek Inna Ševčenková.

V pondělí 3. září trojice policistů v hlavním městě Tunisu přistoupila k ženě a jejímu snoubenci, kteří spolu byli v autě. Jeden odvedl snoubence k bankomatu, aby vybral peníze a zaplatil mu. Zbylí dva mezitím ženu v autě znásilnili.

Žena podala stížnost na oba policisty, kteří byli obviněni ze znásilnění a vydírání. Policisté ale v následném vyšetřování řekli, že ženu a jejího snoubence nalezli v autě v nemravné pozici. Kvůli tomu je teď dvojice stíhána. [celá zpráva]

Via: novinky.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~C0mJY$1j0

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply