Активістку, яка протестувала проти Кирила, засудили до адмінарешту

Кирило в аеропорту

Прес-служба патріарха каже, що протест FEMEN не затьмарить візиту Кирила.

Суд у Борисполі засудив активістку FEMEN до 15 діб арешту за інцидент з патріархом Кирилом в аеропорту "Бориспіль", повідомляють"Українські новини"з посиланням на прес-службу міністерства внутрішніх справ.

У четвер вранці, під час прибуття голови Російської православної церкви Московського патріархату до аеропорту, 24-річна Яна Жданова кинулася йому назустріч, оголивши груди і прокричавши кілька разів "Згинь!".

На спині у дівчини був напис англійською "Kill Kirill" - "Убити Кирила" - співзвучний з назвою відомого фільму "Kill Bill".

Постанову про арешт виніс Бориспільський міськрайонний суд.

За даними правоохоронців, щоб потрапити на прес-конференцію патріарха на території аеропорту, пані Жданова пред'явила журналістське посвідчення.

У блозі руху FEMEN сказано, що акція спрямована проти "антидержавної діяльності" російського патріарха із "втягування України в євроазіопський "Ханаан" (історичний регіон на Близькому Сході).

Рух також звинувачує Кирила в арешті російських "антипутінських активісток" - вочевидь, йдеться про учасниць панк-гурту Pussy Riot, які влаштували в московському храмі Христа-Спасителя панк-молебень "Богородице, Путіна прожени".

У прес-службі патріарха висловили жаль з приводу акції та сказали, що це свідчить про масштаб та значимість приїзду Кирила до Києва.

"Холуйство перед Кремлем"

У четвер патріарх Кирило прибув до Києва, щоб взяти участь у святкуванні Дня Хрещення Київської Русі.

Одразу після прильоту він сказав, що задоволений тим, що приїхав до України.

"Я хотів би висловити своє глибоке задоволення і радість у зв'язку з можливістю знову ступити на святу українську землю. Допомагай, Господи, всім нам таким чином йти по життю, щоб духовні і моральні цінності, які ми отримали в Київській купелі хрещення, зміцнювалися в житті народу", - цитують патріарха "Українські Новини".

"Я хотів би висловити своє глибоке задоволення і радість у зв'язку з можливістю знову ступити на святу українську землю"

Патріарх РПЦ МП Кирило

Акцію протесту проти приїзду Кирила до України влаштували також активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

Столичний судзаборонивїм проводити акції біля Києво-Печерської лаври та на Європейській площі, тож протест відбувся біля приміщення адміністрації президента на вулиці Банкова.

За інформацією агенції"Інтерфакс", там перебувало близько 30 людей.

"Ми підійдемо до влади і спитаємо у неї, чому вона холуйствує перед Кремлем", - цитує "Інтерфакс" одного з представників "Свободи", який ще до протесту розказував про його цілі.

26-27 липня патріарх Кирило візьме участь у засіданні священного синоду РПЦ, а 27 липня - у святковому молебні на Володимирській гірці та в урочистостях у палаці "Україна" в Києві.

Також 27 липня Кирило братиме участь у всеношній у Києво-Печерські лаврі, а 28 липня - в літургії на Соборній площі у лаврі.

Via: bbc.co.uk


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~A8Hng$1LE

Leave a Reply