Aktywistka Femenu zwolniona z aresztu w Watykanie

Iana Azhdanova aktywistka grupy Femen, została aresztowana w ubiegły czwartek, po tym jak w czasie protestu chwyciła stojąca w szopce na placu Świętego Piotra figurkę Dzieciątka Jezus. Podczas próby zabrania figurki kobieta była rozebrana od pasa w górę, a na klatce piersiowej miała napis "Bóg jest kobietą". Aktywistce postawiono zarzuty zakłócania spokoju w miejscu publicznym, dokonania obscenicznych aktów, kradzieży i obrazy uczuć religijnych.

Jak poinformował rzecznik Watykanu Federico Lombardi, z kobietą spotkał się watykański prokurator. - Zatwierdził on czwartkowe aresztowanie kobiety w związku z przestępstwami jakich dokonała w Boże Narodzenie - dodał Lombardi. Prokurator podjął jednocześnie decyzję o zwolnieniu Ukrainki z celi żandarmerii i wydania jej zakazu wstępu na teren Państwa Watykańskiego, bazyliki Świętego Piotra i innych miejsc eksterytorialnych.

Via: telewizjarepublika.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Sv9CR$5kU

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply