Aktywistka Femenu zwolniona z watykańskiego aresztu

Jak poinformował rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi, watykański prokurator podjął decyzję o zwolnieniu Ukrainki z celi żandarmerii. Kobieta otrzymała zakaz wstępu na teren Państwa Watykańskiego, bazyliki świętego Piotra i innych miejsc eksterytorialnych.
Działaczka Femenu usłyszała wcześniej zarzuty kradzieży, dokonania obscenicznego aktu i obrazy uczuć religijnych.
W celi watykańskiej żandarmerii na przesłuchanie czeka jeszcze włoski przedsiębiorca, właściciel lokalu na plaży w rejonie Triestu Marcello Di Finizio, który 21 grudnia wspiął się na fasadę bazyliki świętego Piotra.
Mężczyzna przez 30 godzin protestował tam przeciwko dyrektywie o liberalizacji usług w Unii Europejskiej. Zgodnie z jej przepisami przedsiębiorcy z innych krajów Wspólnoty będą mogli od 2016 roku stawać do przetargów na wynajem włoskich plaż. Di Finizio twierdzi, że z tego powodu straci pracę.
Był to już piąty spektakularny protest przedsiębiorcy w Watykanie. W poprzednich latach cztery razy wspiął się na kopułę bazyliki świętego Piotra. Nie wiadomo jeszcze, jakie mogą mu zostać postawione zarzuty.
x-news.pl, TVP
PAP, kk

Via: polskieradio.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~xSKKf$5kz

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply