Aktywistki Femen przeprowadziły akcję w związku z wizytą Rouhani …

Aktywistki Femenu zostały pobite i aresztowane za zakłócenie Konferencji MuzułmańskiejPrzedstawicielki ruchu umocowały na jednym z mostów na Sekwanie w pobliżu Wieży Eiffla banner, na którym napisano: „Witamy, Rouhani, kacie wolności”, informuje RIA Novosti powołując się na Twitter ruchu.

Akcja miała miejsce na jednym z mostów w Paryżu. Półnagą aktywistkę ruchu, której nazwiska nie podano, spuszczono z mostu na linie przymocowanej pod pachami. Na jej szyi zarzucono fałszywą pętlę. Na piersi miała namalowaną flagę Iranu.

Samego Rouhani akcja nie dotknęła — w tym czasie, gdy aktywistki wieszały transparent, irański prezydent przebywał z francuskim ministrem spraw zagranicznych Laurentem Fabiusem w Les Invalides, a następnie udał się na spotkanie z przedstawicielami Medef, francuskiego Stowarzyszenia Przemysłowców i Przedsiębiorców.

Via: pl.sputniknews.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~5AAAi$6Pa

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply