Aktywistki próbowały ukraść urnę z głosem Putina

Kobiety rozebrały się od pasa w górę. Na ciałach miały wypisane hasła: "Kremlowskie szczury", "Złodziej-3" i "Kradnę dla Putina". Wykrzykiwały antyrządowe hasła, w tym "Putin - złodziej!". Zamierzały też wynieść urnę z kartą wyborczą wrzuconą przez premiera Rosji. Policjanci okryli demonstrantki swoimi kurtkami i wyprowadzili je z lokalu wyborczego.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH

- Dziewczynki - młodziutkie i głupiutkie. One widzą w tym ducha romantyzmu - tak incydent skomentował sekretarz prasowy premiera Rosji Dmitrij Pieskow. - Jednak mówiąc poważnie, mamy do czynienia z naruszeniem porządku publicznego. O ile wiem, stawiały też opór policji. Tak więc było za co je zatrzymać - dodał.

Femen istnieje od 2008 roku. Ruch skupia aktywistki, walczące z dyskryminacją kobiet na Ukrainie. Znany jest z prowokacyjnych manifestacji, także za granicą. 

PAP,kk

Via: polskieradio.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~0MhEZ$dR

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply