Asi kızlar suçlu bulundu

Rusya’nın başkenti Moskova’da bir katedrali işgal ederek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i protesto eden Pussy Riot müzik grubunun 3 kadın üyesinin yargılandığı dava bugün sonuçlandı. Grup üyeleri, dine hakaret amacıyla holiganizm yapmaktan suçlu bulundu.

Savcının 3 yıl hapsini istediği rup üyeleri için en çok 7 sene hapis cezası alabilir. Pussy Riot üyelerinin kaç sene ceza aldığı ilerleyen saatlerde bildirilecek.

Aralarında Madonna'nın dabulunduğu pek çok isin Pussy Riot üyelerine destek vermiş ve cezalandırılmamalarını istemişti.

FEMEN'DEN İLGİNÇ DESTEK
Karar açıklanmadan önce FEMEN grubu ilginç bir eylemle Pussy Riot üyelerine destek verdi. Başkent Kyiv'in işlek meydanlarından birine, 2005 yılında dikilen büyük tahta bir haç FEMEN üyeleri tarafından elektrikli testere ile kesildi.

FEMEN'in kestiği haç, Stalin döneminde öldürülen siyasi mahkumlar ve 1930'daki kıtlıkta hayatını kaybedenler anısına dikilmişti.

Dünyanın 50 farklı şehrinde düzenlenen destek mitinglerinin de mahkeme üzerinde baskı yaratması bekleniyordu.

Via: focushaber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~0yIP8$1Tx

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply