Belgijskie aktywistki z FEMEN-u zaatakowały arcybiskupa podczas …

Prymas Belgii zosta zaatakowany przez feministki z grupy FEMEN.
Prymas Belgii został zaatakowany przez feministki z grupy FEMEN. Zrzut ekranu ze strony news.com.au

Do incydentu doszło w czasie debaty na brukselskim Université libre de Bruxelles, jednym z najważniejszych uniwersytetów w kraju. Jak informują media, dyskusja dotyczyła “bluźnierstwa i wolności”. Jeden z panelistów, znany z konserwatywnych poglądów prymas Belgii Andre-Joseph Leonard, został zaatakowany przez półnagie feministki z grupy FEMEN.

Aktywistki oblały arcybiskupa wodą święconą, oskarżając duchownego o homofobię. Leonard zachował spokój, cierpliwie znosząc całe zamieszanie aż do czasu, gdy feministki zostały po chwili usunięte z sali.

Incydent został odnotowany na stronie FEMEN-u, gdzie zaprezentowano też obfitą dokumentację fotograficzną tego wydarzenia:

W dniu legalizacji we Francji małżeństw homoseksualnych, belgijskie sekstremistki z grupy FEMEN zaatakowały jednego z głównych europejskich piewców homofobii. (...) FEMEN konsekwentnie sprzeciwia się religijnej propagandzie przemocy, homofobii i i próbom przywracania dezintegrującego wpływu, jaki religia ma na kobiety i społeczeństwo jako całość. CZYTAJ WIĘCEJ

Andre-Joseph Leonard w przeszłości był krytykowany za swoje konserwatywne stanowisko wobec osób homoseksualnych oraz aborcji. Belgijski episkopat w specjalnym oświadczeniu odniósł się do zajścia, podkreślając, że aktywistki FEMEN-u działały “w totalnej sprzeczności z ideą debaty i sposobem, w jaki Kościół Katolicki dąży do dialogu”.

Źródło: news.com.au

Czytaj też:
Dziewczyny z FEMEN brutalnie spacyfikowane przed finałem Euro 2012. Bo protestowały przeciwko Łukaszence

Open all references in tabs: [1 - 5]

Via: natemat.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~dXLuO$2gj

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply