Blesk.cz | Nahé aktivistky močily na prezidenta, dav zablokoval …

Kyjev se v průběhu víkendu i dnes změnil z metropole očekávající vánoční svátky klidu a míru na město, kterým cloumá revoluční vlna. Do ulic totiž vyrazily tisíce demonstrantů proti prezidentu Janukovyčovi a vládě premiéra Mykoly Azarova. Rozvášněný dav dnes ráno zablokoval všechny vchody do úřadu vlády a se skandováním "Banda ven!", či "Pryč s režimem", se dožadoval odstoupení celého státního vedení.

Buldozer vs. těžkooděnci

O víkendu přitom demonstranti vyjeli proti těžkooděncům dokonce i s buldozerem. Kukláči ze speciální jednotky Berkut však zabránili snaze radikálů, probojovat se k prezidentské kanceláři. Vzduchem tak opět létaly kameny, ale i granáty se slzným plynem a Molotovovy koktejly. Situace v Kyjevě se dramaticky vyostřila poté, co policie v sobotu ráno tvrdým zákrokem "vyčistila" náměstí Nezávislosti od studentů, protestujících proti nepodepsání dohody o přidružení Ukrajiny k Evropské unii. Demonstrantům se nelíbí směřování Ukrajiny k Rusku.

Proti prezidentovi Kličko i Tymošenková...

Prezident Viktor Janukovyč tak čelí ostrým tlakům a již se spekuluje i o tom, kdo by ho mohl nahradit. Zemí otřásá "modro-žlutá revoluce", která by do křesla hlavy státu mohla dosadit oblíbeného boxera Vitalije Klička! "Jestli vláda nechce plnit vůli lidu, tak taková vláda, takový prezident nebudou. Bude tu nová vláda a nový prezident," hřímal Kličko. Také expremiérka Julija Tymošenková vyzvala v dopise z vězení Ukrajince, aby vyšli na náměstí a setrvali na nich tak dlouho, dokud režim nepadne. Odhady rozsahu nedělních protestů se přitom různí - podle oficiálních zpráv 100 tisíc, podle neoficiálních až půl milionu Ukrajinců vyšlo do ulic po výzvě opozičních představitelů. 

... a močící Femen

Dostatečně jasně se vyjádřily i aktivistky z hnutí Femen - před ukrajinskou ambasádou se vymočily na fotku prezidenta Janukovyče. O vyjádření podpory určitě nešlo... Což dokládaly i nápisy "Yanukovych piss off" (Janukovyči, vypadni) na jejich tělech.

Výzva pro čtenáře Blesk.cz: Stali jste se svědky demonstrací v Kyjevě? Máte tam momentálně své příbuzné či známé? Volejte na tel. 724 014 586 nebo piště na tip@blesk.cz.Tymošenkovou ničí neznámá nemoc: Ukrajina ji na léčení do zahraničí…Další Julia z metra! Tentokrát úplně nahá a těhotná! Manžel ji u…Nahý atentát na Putina! Angela Merkel se zhrozila, prezident se bavil

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: blesk.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~ytGpP$4VI

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply