Bu Defa Kilise Çanına Çıktılar!

FEMEN kızları bu kez üstsüz olarak Kyiv'deki St. Sofia Katedrali'nin çan kulesine çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'de de gösteri yapan Ukraynalı feminist kadın hareketi FEMEN'in kızları, bu kez üstsüz olarak Kyiv'deki St. Sofia Katedrali'nin çan kulesine çıktı.

Üstsüz FEMEN kızları, kuleden pankart sarkıtıp katedralin çanını çalarak Ukrayna Parlamentosu'nda görüşülen kürtajın kaldırılması yasa tasarısını protesto etti.

FEMENLER NE ZAMAN ORTAYA ÇIKTI?

2008 yılında Anna Hutsol tarafından kurulan FEMEN grubu, Ukrayna başta olmak üzere bir çok ülkede çıplak bir şekilde protestolar gerçekleştiriyor.

Anna Hutsol, grubu kurma amacını ülkelerindeki aktivist kadınlarından azlığından ve erkek odaklı olan Ukrayna toplumuna bir tepki göstermek olarak açıklıyor.

Grubun uluslararası evlilik ajansları,cinsiyet ayrımı ve diğer uluslarası ve ulusal sosyal sorunlar hakkında yaptıkları protestolar var. Grup özellikle seks turizmine karşı yaptığı üstsüz gösterilerle dünya çapında tanındı. Grubun amacı Ukrayna'da yaşayan kadınların liderliklerinin yanında kültürel ve manevi değerlerini de geliştirmek olarak açıklanıyor.

Via: haberler.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Gic8a$p4

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply