Bu sefer çarşaflı kadınlar için soyundular

İranlı kadın aktivistler çarşafa hayır eylemi yaptı.

 Kadın eylemciler, İsveç'in başkenti Stockholm'de Ukraynalı kadın hakları örgütü FEMEN tarzı bir eyleme imza attı. Bu sefer eylemciler müslüman ülkelerde giyinilen çarşafı dert edindiler ve bunun için eylem yaptılar.Eylemciler, kadınlara zorla kara çarşaf giydirilmesini protesto etmek için soyundu.

İran Komünist Partisi ve İran'daki Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Derneği'nın kadın üyeleri, İran'da ve İslam dünyasında kadınlara zorla kara çarşaf giydirilmesini protesto etmek için eylem yaptı.

Eylemciler, İslam dünyasındaki kadın haklarına dikkat çekmek için 8 Mart Dünya Kadınları Günü öncesi böyle bir eylem düzenlediklerini belirtti. Kadın eylemciler, vücudlarına "Benim çıplaklığım benim gücümdür" ve "Çarşafa hayır" gibi sloganlar yazdı

Via: kadinhaberleri.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~U0AmB$2Lk

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply