Bugün 05:13 PazartesiUkrayna’nın Femen Grubu, kupanın final …

Ukrayna'nın sıradışı grubu, Euro 2012'deki protesto gösterilerine kupanın final gününde de devam etti. Femen'in yarı çıplak üyeleri, bu kez sopalı ve maskeli halleriyle sahne aldı.
 
 
2012 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın öncesinde ve turnuva sırasında sık sık karşımıza çıkan Ukrayna’nın Femen Grubu, kupanın final gününde de boş durmadı. Kendileri için yanlış gördükleri birçok şeyi, yarı çıplak şekilde protesto eden grup, İspanya ile İtalya arasında finalin oynandığı Başkent Kyiv’deki Olimpiyat Stadı’nın önünde toplandı. Hükümetin yanlışlarını, Ukraynalı kadınların ülke dışındaki insanlar tarafından sadece hayat kadınları olarak görülmelerine karşı çıkan Femen, bu kez de stadın çevresinde Euro 2012 finaline gelen Belarus Başkanı Alexander Lukashenko ile UEFA’yı protesto etti.
 

Polis müdahale etti

Üzerlerine UEFA ve Lukashenko aleyhine yazılar yazan gruptaki yaşlı bir kadın da, yüzünü Adolf Hitler’e benzeterek, vücuduna nazi amblemine benzer şekiller yaptı. Her zaman olduğu gibi Femen’in özellikle erkekler tarafından büyük ilgi çeken gösterisi, polisin müdahalesi sonrası sona erdi.
<!-- -->

Via: internethaber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~nAA9i$1Ha

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply