Çarşaflı kadın üstsüzü böyle tokatladı

Bir grup Femen üyesinin Tunus'ta yaptığı gösteride ilginç olaylar yaşandı. Üstsüz kadınlara tepki gösteren bir çarşaflı kadın, üstsüz kadına okkalı bir tokat attı. Diğer kadınların da tepki gösteridği Femen üyeleri yaka paça gözaltına alındı.

Bugün Tunus’ta Femen eylemcileri tarafından 19 mayısta ülke makamları tarafından tutuklanan eylemcileri Amina Tayler’e destek olmak amacıyla bir eylem düzenledi.

İki Fransız ve bir Alman kadın eylemci ‘Amina’ya özgürlük’ diye bağırarak Tunus’un başkentindeki Adalet Sarayı önünde soyundular. Emniyet görevlileri hemen kadınları yakaladılar ve binaya götürdüler.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta çıplak fotoğraflarını yayınlayan Tunuslu bayan öğrenci Amina Tayler’in vücudunda arapça ‘Vücudum bana aittir, kimsenin şerefini temsil etmiyor’ yazılı idi. Bu eylem aşırı muhafazakar islami salafilerin nefretini kazanmıştı.

Tayler 19 mayısta Kayruan’da mezarlık duvarına ‘Femen’ ibaresini yazmaya çalışırken tutuklandı. Yerel kanunlara göre bu eylem iki yıla kadar hapis cezası almasına neden olabilir.

 

 


 

Via: habervitrini.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~VH47T$2tw

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply