Çıplak Eylemciler Türkiye’de

Yaptıkları çıplak eylemlerle dikkat çeken Ukraynalı Feminist Grup 'Femen'in' üyeleri Türkiye'ye geldi.

Bir iç giyim firmasının davetiyle Türkiye'ye gelen grup üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar gününde İstanbul'da ses getiren bir eylem yapmaya hazırlanıyor.

Yarın yapacakları eylemin yeri ve zamanı konusunda bilgi vermeyen grup sözcüsü İnna Shevchenko, kadın sorunlarıyla ilgilenen modern devrimciler olduklarını, eylemlerinin Türkiye'de ses getirmesini beklediklerini söyledi.

KENDİ İÇ GİYİM MARKALARI OLDU

Femen grubunun üyeleri Olekssandra Shevchenko, Tayiana Zaterkovna, İana Zhdova ve Grubun Sözcüsü İnna Shevcnenko, bugün İstanbul'da bir alışveriş Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi. Kendilerine sponsor olan ve Femen adıyla iç çamaşırı üreten özel bir iç giyim firmasının mağazını da ziyaret eden Femen üyeleri ilginç açıklamalarda bulundu.

"GÖĞÜSLERİMİZLE TÜRK KADINLARINI SAVUNUYORUZ"

Özellikle Olekssandra Shevchenko yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Olekssandra Shevchenko, "Bizim için kadınların haklarını savunmak en önemli görevdir. Biz göğüslerimizle sizin kadınlarınızı savunuyoruz" dedi. Basın toplantısı sırasında etrafta toplanan kalabalığın daha çok erkeklerden oluştuğunu söyleyen Olekssandra Shevchenko," Etrafta kadın yok" diye konuştu. Shevchenko, Türkiye'de başörtülü kadınların daha çok evlerinde oturduğunu iddia etti.

Türk kadınlarının çok akıllı ve çok güzel olduğunu söyleyen grup sözcüsü İnna Shevcnenko da "Umarız Türk kadınları da Femen grubunu oluşturup, eylemlerini gerçekleştirecekler" diye konuştu.

(DHA - Özgür ALTUNCU - Yaşar KAÇMAZ)

Via: f5haber.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~5ZEIQ$gM

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply