Çıplak fahişeler camiyi bastı!..

Dünyaca ünlü feminist örgütü FEMEN, üstsüz çektirdiği fotoğrafları nedeniyle kırbaçlanması istenilen ve recm tehdidiyle karşı karşıya kalan Tunuslu Amina Tyler için, Avrupa'nın bir çok kentindeki Tunus Büyükelçilikleri önünde eylemler düzenledi.

Ukraynalı feminist grup Femen, Tunuslu aktivist Amina Tyler’a destek vermek amacıyla 4 Nisan’ı uluslararası eylem günü ilan etmişti.

Ukraynalı grubun açıklamasında, “Bugün yeni, hakiki bir Arap Baharı’nın başlangıcı olacak. Ardından gerçek özgürlük, Tunus’a gelecek. Bizim memelerimiz sizin taşlarınızdan daha öldürücüdür” diyor.

Bugün Avrupa'nın birçok kentinde eylemler düzenleyen FEMKEN, polise zor anlar yaşattı. Başta Ukrayna olmak üzere Fransa, Belçika, İtalya ve Brezilya'da eylemler düzenlendi. Avrupa'daki eylemlerde FEMEN üyeleri gözaltına alındı.

AMİNA İÇİN DESTEK FOTOĞRAFLARI

Öte yandan Femen’in sosyal medyada da kampanya başladı. Binlerce kadın Amina’ya destek vermek için ayaklandı. Amina hakkında haberler çıkmaya başladığı günden bu yana kadınlar üstsüz fotoğraflar çektirerek sosyal medyada paylaşıyor.

"S...YİM SİZİN AHLAKINIZI"

Amina’nın, Femen için kurduğu siteye yüklediği ve birinde genç kadının çıplak vücudunda “S...yim sizin ahlakınızı” yazısı bulunan iki fotoğraf, Tunuslu Selefileri ayağa kaldırmıştı.

Fotolar üzerine ülkedeki Ahlakı Koruma ve Suçu Önleme Komisyonu Başkanı din adamı Almi Adil, Amina’nın şeriat yasalarına göre en az 80 kırbaç cezası alabileceğini, ancak taşlanarak öldürülmesinin daha uygun olduğunu söylemişti.

Hakkında dava açılan Amina’nın suçlu bulunması halinde en az iki yıl hapis cezası alabileceği belirtiliyor.

 

Via: habervitrini.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~xoFFg$2Xc

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply