Çıplak isyan okulu! İşte Femen’in merkezi!

FEMEN ilk uluslararası kampını Paris'te açtı.

Üstsüz eylemleriyle dünya çapında ün kazanan Ukraynalı FEMEN grubu ilk uluslararası çalışma merkezini Fransa'nın başkenti Paris'te açtı.

FEMEN okulu, kentin kuzeyindeki bir çöküntü mahallesi olan Goutte d'Or'da yer alan eski bir çamaşırhanede kuruldu. Emile Zola'nın romanlarında da yer alan bina 1953'te halk tiyatrosu olarak kullanılmıştı. Son zamanlarda apartmana dönüştürülmesi söz konusu olan eski bina arık FEMEN'in uluslararası eğitim kampı olarak işlev görecek.

FEMİNİST ASKERLER
Hedeflerini anlatmak için grubun önde gelen aktivistlerden Inna Shevcenko basın mensuplarının önüne çıktı. Fransız feministlerinden gelen davetle projeye başladıklarını anlatan Shevcenko, "eğitilecek aktivistlerin Fransa doğumlular olacağını açıkladı ve ekledi "ama onlar uluslararası feminist askerler olacak. Her ülkedeki kadınların FEMEN'e ihtiyacı var."

Klasik feminizmin artık işe yaramadığını belirten Inna Shevcenko, klasik feministler ile aynı düşünceleri paylaştıklarını ancak farklı biçimlerde mücadele ettiklerini belirtti.

NEDEN SOYUNDUKLARINI AÇIKLADI
Shevcenko FEMEN'in düşüncelerini açıklarken, "biz barışçıl bir savaştan, barışçıl bir terörizmden bahsediyoruz. Elbiselerimizi çıkarıyoruz, böylece insanlar vücutlarımızdan başka silahımız olmadığını görüyor. Erkeklerin dünyasında bu savaşmak için güçlü bir yol. Erkek egemenliği altında yaşıyoruz ve bu da onları provake etmek, dikkatlerini çekmek için tek yol" şeklinde konuştu.

NEYİ HEDEF ALIYORLAR?
Çıplak eylemlerinin özgürlük ve kendi bedenlerinin yeniden sahiplenilmesi anlamına geldiğini vurgulayan Ukraynalı aktivist, eylemlerinin hedefinde üç küresel ataerkil yapının olduğunu belirtti: cinsel istismarcılar, diktatörler ve din...

FEMEN'in kurucularından Alexandra Shevchenko da, eylemelerinin arkasında bir ideolojinin yattığını ancak üstsüz olduklarında ve çok ses çıkardıklarında dikkate alındıklarını belirtti ve "insanlar çıplak olduğumuzu konuşuyor ancak aynı zamanda mesajlarımızı da dinliyor" dedi.

FEMEN'DEN OLİMPİYATLARA ÇIPLAK PROTESTO! FOTO GALERİ

EURO 2012 FİNALİNE FEMEN GRUBU DAMGA VURDU! FOTO GALERİ

Kara çarşaflı çıplak Femen kızı! Femen kızlarının şok planı!.. VİDEO

İstanbul'daki çıplak eylemin yayınlanmamış kamera arkası görüntüleri!.. VİDEO

Femen kızları İstanbul'da soyundu!.. FOTO GALERİ

FEMEN GRUBUNDAN TURNUVADA ÇIPLAK PROTESTO! FOTO GALERİ

Femen yine kupa için soyundu!.. FOTO GALERİ-

Femen'den üstsüz kürtaj protestosu!.. VİDEO

Kumkapılı erkeklerin ilginç Femen merakı!.. VİDEO

İŞTE 2012 LONDRA OLİMPİYATLARI VÜCUT BANTLARI! FOTO GALERİ

KIZLARINI İZLERKEN ŞEKİLDEN ŞEKİLE GİRDİLER! VİDEO

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN SPORCULARA SÜRPRİZ! VİDEO

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN POTANIN PERİLERİNE TAM DESTEK! FOTO GALERİ

2012 Londra Olimpiyatlarına müthiş açılış!.. FOTO GALERİ

Open bundled references in tabs:

Via: medyafaresi.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Vb6eS$1gq

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply