Çıplak kadını gören Putin şok oldu

Almanya'daki Hannover Sanayi Fuarı'na Ukraynalı kadın aktivist grup Femen'in protesto gösterisi damga vurdu.Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in fuarı ziyaret ettikleri sırasında ikilinin önüne çıkan Femen üyeleri, güvenlik görevlileri tarafından uzaklaştırıldı.

Merkel'in bu eylem karşısındaki rahatsızlığı yüz ifadesinden anlaşılırken, Putin'in yaşananları tebessümle karşılaması dikkat çekti. Bir anda çığlık atıp üzerlerindeki elbiseleri çıkaran aktivistler, "Diktatör Putin!" sloganları attı. Olayın ardından fuar alanında Merkel ile ortak basın toplantısı düzenleyen Putin, Femen’in çıplak eyleminin hoşuna gittiğini açıkladı.

Putin, Femen eylemine tepkisi sorulduğunda, “Aslında kızın eylemi hoşuma gitti. Burası zaten fuar alanı değil mi? Sevinmemiz lazım. Hannover sanayi fuarı böylece daha fazla ilgi toplamış oluyor. Femen’in böyle bir çıkış yapacağını biz önceden biliyorduk. Sadece bunu tam olarak nerede ve ne zaman yapacaklarından habersizdik. Şahsen ben bizim cüsseli korumaların genç kızı fazla hırpaladıklarını düşünüyorum. Daha nazik davranabilirlerdi” ifadesini kullandı. Rus lider, protestocunun çıplak bedenindeki, Putin karşıtı küfürlü yazı hakkında ise, “Kızın gerçekleştirdiği eylem başladığı gibi bittiği için üzerinde ne yazdığını, ne haykırdığını tam olarak anlamadım doğrusu. Ancak şunu belirtmek isterim ki birilerinin bana karşı ciddi itirazları var ise bunu çıplak değil, kültürlü ve giyinik biçimde tartışmalı. Çıplak boy gösterilmesi gereken yerler farklıdır” dedi. 
 

Via: habervitrini.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~K8Hng$2bA

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply