Çırılçıplak Vaziyette Sandık Bastılar!Yetmedi…

 

30 Mart yerel seçimleri oldukça ilginç anlara sahne oldu.Dünyaca ünlü kadın aktvistlerin oluşturduğu femen grubu üyeleri kadınlar Üsküdar'da bir okulu bastı.Çıplak gösterilerine bir yenisini daha ekleyen Femenler gündeme bomba gibi düştü...

 

Ukrayna merkezli dünyaca ünlü Uluslararası Kadın Hakları Örgütü Femen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın önceki yıllarda oy kullandığı Burhaniye İlköğretim Okulu’nda soyunarak eylem yaptı. Vücutlarına “Ban Erdoğan” yazan iki Femen üyesi kadın yaka paça gözaltına alındı. 

 

Hürriyet’in haberine göre Femen gurubu üyesi 2 kadın, Üsküdar, Burhaniye İlköğretim Okulu’na saat 12:00’de geldi. Bir süre okulun giriş kapısında bekleyen Femen üyeleri, muhtar adayları tarafından dağıtılan reklam kağıtlarını aldı. Burada telefonla konuşan iki kadın, daha sonra okulun içerisine girdi. 

2148 numaralı sandığın bulunduğu öğretmenler odasına oy kullanacakmış gibi giren kadınlar, slogan atarak üzerlerindeki mont ve gömleği çıkardı. Oy kağıtlarının bulunduğu masaların üzerine çıkan kadınlar, ayaklarıyla oy pusulalarını yere attı. 

Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında eylemlerini sürdüren kadınlar "Ban Erdoğan" diye slogan attı.Femen üyeleri bazı oy pusulalarını eline alıp havaya saçtılar. Bu sırada salon görevlileri ve polisler içeri girerek iki kadını yaka paça gözaltına aldı. 

 

Kadınları koridora çıkaran polisler sürükleyerek başka bir salona koydu. Bu sırada oy kullanmak için okula gelen vatandaşlar şaşkınlıkla olan biteni izledi. Yaklaşık bir dakika süren eylem sonrasında bazı vatandaşlar gazetecilere tepki gösterdi.

Femen Türkiye Twitter hesabından yapılan açıklamada "FEMEN aktivistleri Erdoğan’ın İstanbul ’da oy kullanacağı yerde oy zarflarını fırlattı" denildi.

 

Femen Türkiye, üyeleri geçen hafta da Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafta, grubun üyelerinden birinin, göğsüne "#DNS" ve "#DirenTwitter" hashtag’lerinin yanı sıra DNS sayıları yazarak Türkiye’deki twetter yasağını protesto etmişti.

Via: gundem.haberaj.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~0IKx8$4zR

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply