Členka hnutí Femen probodla Putina, dnešnímu rozsudku se směje

Ukrajinka Jana Ždanovová (26) letos v červnu s nápisem "Zabte Putina" na nahých prsou shodila Putinovu figurínu na zem a probodla ji dřevěným bodcem. Hrozila jí za to pokuta až 50 tisíc eur.

Ždanovová žije ve Francii druhým rokem jako politická uprchlice. Verdikt soudu ji rozesmál. "Směju se tomu, protože je to velice zvláštní. To rozhodnutí mě dost překvapilo," řekla.

Podle její obhájkyně Marie Doseové je to poprvé, co byla aktivistka hnutí Femen odsouzena i za sexuální exhibici. Podle ní to ztíží pozici dalším členkám hnutí, které na sebe během protestních akcí upozorňují hlavně odhalenými ňadry.

Dnes se shodou okolností projednává i další případ, v němž je členka hnutí souzena právě za sexuální exhibici - jde o ženu, která v pařížském kostele svaté Máří Magdalény předváděla nahý hrudník s nápisem "potrat Ježíše". Soud ještě verdikt nevynesl.

reklama

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~n0mJY$5SY

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply