Členky z hnutí Femen vtrhly do španělského parlamentu, kde se na …

Nynější konzervativní španělská vláda se snaží prosadit přísnější pravidla pro interrupce, která liberalizoval socialistický kabinet v roce 2010.

Před rokem 2010 bylo možné interrupci ve Španělsku podstoupit jedině tehdy, pokud žena otěhotněla při znásilnění, pokud byl plod závažně poškozen nebo pokud bylo ohroženo zdraví těhotné. Od roku 2010 byly nově povoleny například potraty bez omezení v prvních 14 týdnech těhotenství a pro šestnáctileté a sedmnáctileté dívky nebylo k potratu nutné svolení jejich rodičů.

Aktivistky Femen v sále začaly vykřikovat "potraty jsou svaté" právě ve chvíli, kdy k poslancům hovořil ministr spravedlnosti Alberto Ruiz-Gallardón. Ten je velkým odpůrcem neomezených interrupcí v rané fázi těhotenství a chce se vrátit k předchozí restriktivnější právní úpravě. Téma potratů ale dnes na programu schůze nebylo.

Hnutí Femen bylo založeno v roce 2008 na Ukrajině, ale nyní je jeho hlavní sídlo v Paříži. Na celém světě pořádá provokativní akce na protest proti diskriminaci žen, homofobii, církvi, autoritářským režimům i volebním podvodům. Aktivistky se na nich zjevují nečekaně a s obnaženými ňadry. Tělo mívají popsané různými slogany.

reklama

Via: zahranicni.eurozpravy.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~MOZbb$4Hw

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply