Dada’daki çıplak protesto Herkesi Şoke Etti Dada Protesto Görüntüleri

Star Tv ekranlarında canlı olarak yayınlanan ve bu gece Gamze, Nez, Ceyhun Yılmaz, Tolga Tekin, Fatma Turgut, Erdil Yaşaroğlu, You May Kiss The Bride Grubu ve Nil Karataş'ın konuk olduğu Dada'ya genç bir kadın protestocu damgasını vurdu.

Seyirciler arasında oturan genç bir kadın, yayın esnasında üstünü çıkararak sütyeniyle kadraja girdi. Hızlı davranan Okan Bayülgen, FEMEN üyesi olduğu iddia edilen protestocuya önce sarıldı sonra da hemen kadrajdan çıkarmayı başardı; ama yayını kesmedi. Protestocunun soyunma girişimini, "Konuşabilirsin ama soyunma, burası bir televizyon kanalı ve ben çalıştığım bu televizyon kanalını korumak zorundayım, bu eylemi yaptıktan sonra başına gelebileceklerden dolayı seni de korumak zorundayım." diyerek engelledi. "Yayını kesmeyin ben hallederim" diyerek ve hiç susmayarak krizi idare eden Bayülgen, başarılı oldu. 

OKAN BAYÜLGEN OLAYI KURGU MU?

Okan Bayülgen'in sözlerinden etkilenip eylemden vazgeçen kadının tekrar stüdyodaki yerine oturması ise sosyal medyada tepki çekti. Protestonun bu denli kontrol edilmesi ise 'Şovmen karizmasını korumak için yapılan kurgu' iddialarının ortaya çıkmasına neden oldu. Okan Bayülgen'in yaşanan olaydan sonra akıllara tekrar Beyaz Show'daki olay geldi. 8 Ocak Cuma gecesi Kanal D'de ekrana gelen Beyaz Show'a bağlanan Ayşe Öğretmen, söylediği sözler nedeniyle programı ve Beyazıt Öztürk'ü zor durumda bırakmıştı. Öztürk'ün söylenen sözler karşısında stüdyodakilerden alkış istemesi ise günlerce konuşulurken; kanal hakkında soruşturma açılmıştı.

DADA KONUKLARI KİMLERDİ?

Çıplak protestp şokunun yaşandığı gecede Okan Bayülgen'nin ağırladığı isimler şunlardı: 'Fanatik' albümü ile güzel şarkıcı Gamze, düet şarkılarıyla Nez ve 7edi, on parmağında on marifet Ceyhun Yılmaz, Paramparça'nın başarılı oyuncusu Tolga Tekin, canlı performanslarıyla Fatma Turgut ve You May Kiss The Bride grubu, İşte Benim Stilim yarışmacısı, müzisyen Nil Karataş.

Bayülgen'in kriz yönetimi anında sosyal medyanın da gündemine oturdu. İşte o tweetlerden bazıları ve olay anının videosu:

Via: takipcidostu.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~G0AmB$6Rt

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply