Didem Dinç fotoğrafları Didem Dinç Kimdir twitter adresi Femen

Didem Dinç fotoğrafları Didem Dinç Kimdir twitter adresi Femen

Didem Dinç fotoğrafları Didem Dinç Kimdir twitter adresi Femen

29.10.2013 09:13:51

Düyanın çeşitli yerlerinde hoşlarına gitmeyen olayları soyunarak protesto eden Femen Grubu'na üye olan Didem Dinç kimdir? Soyunarak poz veren Didem Dinç fotoğrafları olay oldu. ODTÜ'deki olayları protesto etmek için çıplak fotoğraf veren Femen grubu üyesi bayan kendi düşüncelerini Twitter'dan yazdı.

Gezi Parkı olayları ile Türkiye'de de etkinlikler yapmaya başlayan Femen Grubuna sempati duyan Türkler de ortaya çıktı. İstanbul'da başlayarak bazı illere yayılan Gezi Parkı protestoları provoke edilerek karanlık güçlerin hizmetine girmişti.

Femen Grubu her zaman yaptığı gibi soyunarak Gezicilere destek vermişti. Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin yanlarında olduklarını belirten Femen grubu üyesi kadınlar soyunarak göğüslerinin üzerine Türk Bayrakları çizmişlerdi. Bu fotoğrafları yayınlayan Femenler Türkiye'deki takipçi kitlesini arttırdı. İlk Türk Femen üyesi olan Didem Dinç'in Twitter'dan yazdıkları ve yatınladığı fotoğrafları olay oldu. peki Didem Dinç Kimdir?

Eleştiriler hakkında konuşan Didem Dinç‏ Twitter’da şu mesajı paylaştı…

Benim ahlak ve terbiyemi sorguluyorsunuz, eyvallah, bunu yaparken aileme ettiğiniz kufürler de sizin terbiyenizi ve ahlakınızı gösteriyor.

Sokaklara dökülüp bu şekilde poz veremeseler de yolladıkları mesajlarla destek olan beni gururlandıran herkes ailem gibi, artık nasıl mutluyum.

SORU: FEMEN Türkiye'nin büyüme potansiyeli hakkındaki fikriniz nedir? Türkiye'de etkili bir örgüt olabilir mi? Soyunma cesareti gösterebilecek çok kadın var mıdır Türkiye'de sizce?

Çıplaklığın, erotizmi, seksi, pornografiyi çağrıştırması önümüzde büyük bir engel. Çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede gerçekten cesaret gerektiren bir eylem. Kendi adıma söylemiyorum bunu, ben zaten bunu yapabilen biriydim. Yapabilen biri olarak bile bunca tacize hatta tehdide maruz kalıyorsam işimiz zor demektir. Bu konuda en büyük desteği LGBT üyelerinden almayı planlıyoruz.

 

Etiketler : Didem Dinç Kimdir?

YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu yazıya yapılan yorumlar

Via: haberevet.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Eg8FB$4Pj

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply