Do půl těla jako Venuše: Femen si zaprotestovaly v Louvru

Paříž - Sedm aktivistek ukrajinského feministického hnutí Femen se dnes v Louvru svléklo do půl těla na podporu Tunisanky, kterou tamní policie údajně znásilnila a pak obvinila z veřejného pohoršení. Poloobnažené dívky počmárané anglickými a francouzskými nápisy NE je Ne se ukázaly před slavnou sochou Venuše Milóské, kterou vyzdobily transparentem Rape me I am immoral (Znásilněte mě, jsem nemravná). Turisté do příchodu ochranky scénku fotografovali a natáčeli na video. Hlídači pak transparent ze sochy sundali a demonstrantky místo opustily.

Aktivistky Femen v Louvru

Ukrajinské hnutí Femen je známé protesty svých členek s odhaleným poprsím. "Byly jsme tam, abychom... požádaly o spravedlnost pro násilníky," řekla Inna Ševčenková, jedna z vůdčích osobností této ukrajinské skandální skupiny. Z Ukrajiny uprchla před zatčením za to, že nedávno v Kyjevě podřezala dřevěný kříž na protest proti věznění ruských rockerek z Pussy Riot.

Aktivistky Femen v Louvru

Tunisanku, která se v září údajně stala obětí znásilnění, v úterý vyslýchal vyšetřující soudce v Tunisku, aby rozhodl o případném obvinění mladé ženy z nemravnosti. Podle obžaloby, která se opírá o svědectví policistů, byla žena v nemravné poloze uvnitř vozu, kde ji a jejího snoubence policisté překvapili. Dva policisté pak prý odvedli 27letou ženu do policejního vozu, kde ji znásilnili.

 • Ukrajinské feministky protestují nahoře bez,
  28. 5. 2011
 • Přišly, svlékly se, zvítězily?,
  13. 2. 2012
 • Zahájení Eura si polonahé feministky nenechaly ujít,
  8. 6. 2012
 • Přijel patriarcha, feministky šly do půl těla,
  26. 7. 2012
 • Všichni jsme Pussy Riot, znělo ve světě,
  17. 8. 2012
 • Pomsta za Pussy Riot? Ruskem se šíří vlna lámání křížů,
  27. 8. 2012

 • Vytisknout
 • Poslat e-mailem
 • Chyba v článku

Via: ceskatelevize.cz


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~3eFs9$1iz

This entry was posted in CZ and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply