Działaczki Femen niewinne! Nie ukarzą ich za zniszczenia w Notre …

Feministki były oskarżone o spowodowanie rys na złoceniach dzwonu „Marcel”. Sędzia przychylił się do stanowiska obrony, że nie można jednoznacznie orzec, iż stało się to w czasie wtargnięcia do wnętrza świątyni dziewięcioosobowej grupy działaczek Femenu.

Według sądu, zniszczenie mogło być spowodowane przez licznych zwiedzających katedrę lub w czasie transportu odnowionego dzwonu do Notre Dame. Zdarzenie miało miejsce 12 lutego ubiegłego roku.

Decyzja sądu wywołała wzburzenie w niektórych kręgach politycznych i religijnych. Była minister Christine Boutin mówi, że wyrok jest świadectwem przyzwolenia na dokonywanie świętokradztwa w miejscach kultu religijnego.

Słowa krytyki padają z ust działaczy opozycji, którzy nie mogą się pogodzić z tym, że młode kobiety dopuszczające się wandalizmu w kościele zostały uniewinnione, zaś trzech strażników świątyni, próbujących je zatrzymać, zostało skazanych na grzywnę za stosowanie przemocy. Zapowiedziano apelację od tego wyroku.

Galeria

Nagie działaczki Femenu zakłóciły pokaz mody. ZDJĘCIAzobacz galerię »

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: wiadomosci.dziennik.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~qjsyF$5NJ

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply