Działaczki FEMEN rozbierają się za pieniądze!

Działaczki FEMEN rozbierają się za pieniądze! - niezalezna.pl(foto. FEMEN Women's Movement; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl)
FEMEN to organizacja przedstawiana jako grupa kobiet, którym przyświecają feministyczne idee. Ukraińska dziennikarka obnażyła jednak prawdę o tym ruchu i udowodniła, że biegające przed kamerami z gołymi piersiami działaczki pobierają są za to sowite wynagrodzenie.

Serwis kresy.pl opisuje relację ukraińskiej dziennikarki telewizyjnej z kanału "1+1" , której udało się przeniknąć w szeregi FEMEN i zdemaskować kulisy działania całej organizacji.

Okazuje się, że dziennikarka zamiast rozmowy kwalifikacyjnej musiała przejść specjalny test. Aby zostać działaczką FEMEN, trzeba pozwolić się sfotografować z nagimi piersiami. Zdjęcia wykonuje telefonem komórkowym jedna z zaufanych przedstawicielek organizacji. Nie potrzebne są żadne zaświadczenia ani deklaracje.

Jedna z głównych liderek FEMEN, Aleksandra Szewczenko, tłumaczy, że zrobienie nagiego zdjęcia przed przystąpieniem do organizacji jest potrzebne, żeby mieć pewność, że każda działaczka będzie w stanie rozebrać się przed kamerami. To właśnie Szewczenko wraz z siostrą Inną odpowiadają za ścięcie pokutnego krzyża w centrum Kijowa i kojarzone są z komunistycznymi oraz lewicowymi politykami ukraińskimi.

Dziennikarka po krótkiej ideologicznej indoktrynacji została wysłana na pierwszą „misję”. Działaczki FEMEN protestowały przed islamskim centrum w Paryżu. Okazuje się, że cała podróż do Francji, hotel, taksówki oraz jedzenie zostały opłacone. Wyjazd kosztował niemal 1 tys. euro za dobę za jedną działaczkę FEMEN. Specjalnie na „misję” w Paryżu zostały także zakupione skąpe stroje.

Co ciekawe za utrzymanie biura w centrum Kijowa FEMEN płaci równowartość ok 2,5 tys. dol. miesięcznie, a każda z działaczek feministycznej organizacji otrzymuje regularną pensję nie mniejszą niż tysiąc dolarów.

Audycja „Hroszi” ("Pieniądze"), na zlecenie której pracowała dziennikarka, podsumowuje - "za gołymi piersiami feministek skrywają się czyjeś pieniądze i polityczne interesy”. Coraz częściej w otoczeniu aktywistek FEMEN pojawiają się rzekomo: były właściciel media holdingu KP Media Amerykanin Jed Sunden, niemiecki milioner Helmut Geier oraz businesswoman z Niemiec Beate Schober.

Wesprzyj Gazetę Polską. Sięgnij SMS-em po newsletter. Bądź na bieżąco! Wyślij do nas SMS o treści GPA na numer 7955 (11,07PLN brutto), a otrzymasz zwrotnie newsletter z prawdziwymi, aktualnymi i najciekawszymi informacjami z kraju i ze świata. Organizatorem akcji jest "Gazeta Polska". więcej

Autor:
pł,

| Źródło:
Niezależna.pl,
kresy.pl,

<!--

-->

Open all references in tabs: [1 - 3]

Via: niezalezna.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~2VTYM$1hc

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply