Działaczkom Femenu zatrzymanym w Tunezji grozi więzienie


Działaczki feministycznego ruchu Femen, dwie Francuzki i Niemka,
zatrzymane w Tunezji, staną 5 czerwca przed sądem pod zarzutem obrazy moralności publicznej i dobrych obyczajów. Za popełnione czyny grozi im więzienie - poinformowali adwokaci kobiet

Trzy młode kobiety zostały aresztowane w środę wieczorem przed budynkiem sądu w Tunisie, gdy prowadziły protest topless w obronie innej członkini ruchu - Tunezyjki, zatrzymanej 19 maja w mieście Kairuan. Był to pierwszy taki protest aktywistek FEMEN w świecie arabskim.

19 maja w Kairuan miał się odbyć kongres radykalnego ruchu salafickiego Ansar al-Szaria. Nie doszedł jednak do skutku, ponieważ został zakazany przez władze Tunezji.

Tunezyjka miała w proteście przeciwko salafickiemu ugrupowaniu napisać na murze cmentarza, w pobliżu głównego meczetu w mieście, "Femen" i usiłować rozwinąć transparent, w czym przeszkodzili jej gromadzący się na miejscu ludzie. Kobiecie postawiono zarzut posiadania pojemnika z gazem pieprzowym. Prokuratura nie wyklucza jednak poważniejszych zarzutów.

Via: rp.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~OM5hC$2xS

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply