Engin Ardıç FEMEN üyelerini yazdı

30 Ocak 2012 13:39

Solcuları çileden çıkaracak yazı: HEM ÇIPLAK HEM SOLCU İncecik genç kadınlar fındık meme uzun bacak..

 

(Seçimi Clinton ya da Obama kazanınca "Amerika'da sosyaldemokratlar iktidara geldi" diye sevindikleri gibi.) Bu tür gösteriler, magazin malzemesi olmaktan öte hiçbir yere varamazlar. Çünkü örgütlü değillerdir, bu bir (üç kadının kendi arasında kavilleşmesi örgüt değildir), organize değillerdir, iki (belli bir merkezden yönetilmezler.) Üçüncüsü de, protestodan, yani "olumsuzlamadan" öte bir fikir ürünü değildirler. Kapitalizmi yıksalar yerine ne koyacaklarını bilemezler, apışır kalırlar. Yani, Avrupa ve Amerika gençliğini "Öfkelenin!" adlı kitabıyla birbirine katan yaşlı düşünür Stephane Hessel, ahir ömründe çok para kazandığıyla kalacak, kırk beş yıl öncesinin "egzantrik Marksist'i" Herbert Marcuse kadar bile sonuç alamayacaktır. Başkan Mao'ya bir selam sarkıtalım da Silivri sevinsin: Bizce sakınca yok, bin karı soyunsun (yani bin çiçek açsın), bin fikir yarışsın anasını satayım!

238

Anahtar Kelimeler :
Engin , Ardıç , FEMEN , üyelerini , yazdı , , Solcuları , çileden , çıkaracak , yazı: , HEM , ÇIPLAK , HEM , SOLCU , İncecik , genç , kadınlar , fındık , meme , uzun , bacak..
,

Bu habere ilk yorumu siz yapın
Via: pressturk.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~bTbAK$Vn

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply