Eski Femen kızına Paris’te gözaltı

Paris’in Bastille sokağında Çarşamba gecesi gerçekleşen olayda, Amina, beraberinde eşi de olan türbanlı kadınla evvel şiddetli bir ağız dalaşına girdi. Münakaşa kısa zaman içinde fiziksel saldırıya dönüştü.  Görgü tanıklarının ifadelerine göre, Amina ve beraberindeki bir arkadaş, Bastille sokağında karşılaştıkları çifte hakaret etti. Türbanlı eş de Amina’ya karşılık verince, iki kadın gece yarısı kavgaya tutuştu. Olay yerine gelen polis yetkilileri Amina’nın ilk hakareti ettiğini anlayınca, Tunuslu eski Femen üyesi genç kadını arkadaşıyla beraber tutukladı .

“SALDIRIYA UĞRAYAN AMİNA”
Şayet Amina’nın avukatı Martin Pradel, “Asıl saldırıya uğrayan Amina ve arkadaşı. Arkadaşının burnu kırılmış” diye belirtti .  Pradel, türbanlı bayanın Amina’ya hakaret ettiğini, Amina’nın da ona aynı tonda cevap verdiğini, kısa bir zaman akabinde beş -6 kişilik bir grubun Amina ve arkadaşına saldırdığını belirtti . Pradel, “Amina, saldırganlarıyla yüzleşmeyi talep ediyor. Ama saldırganlar reddediyor” diye belirtti .

İKİNCİ GÖZALTI
Tunus’ta bir mezarlığa Femen adını yazınca 2013 senesinde 2. beş ay hapis yatan ve uzun zaman medyada kendisinden söz ettiren Amina, hadiselerin peşinden Femen’den “İslamofobik” oldukları sebebiyle ayrılmıştı. Tunus’ta daha çok kalamayacağını anlayarak Paris’e yerleşen Amina, 7 Temmuz’da polise gidip “Beş radikal İslamcı bana saldırdı, saçlarımı ve kaşlarımı kazıdı” diyerek suç duyurusunda bulunmuştu. Şayet araştırma sonucunda polis, “yalan beyanatta bulunmak” suçundan Amina’yı 15 Temmuz’da gözaltına almıştı. Amina hakkında aynı nedenle bir de dava açıldı.

Via: arcaajans.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~ByIP8$5Jl

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply