"Euro 2012 bez prostytucji": Femen nagim biustem uderza w nierząd …

Feministki urządziły swą akcję przed głównym wejściem na Stadion Olimpijski w Kijowie, na którym rozegrany zostanie mecz finałowy ME-2012.

Młode działaczki Femen-u tradycyjnie wystąpiły obnażone od pasa w górę. Protestowały w pozycji półleżącej, układając nogi w symboliczne bramki piłkarskie, w których umieściły niewielkie piłki.

"UEFA atakuje nasze bramki", "Euro 2012 bez prostytucji" - głosiły trzymane przez nie transparenty.

"Jesteśmy przeciwne prostytucji na Ukrainie podczas Euro 2012. Na turniej na Ukrainę przyjedzie wielu kibiców. Nie chcemy, by Ukrainki stały się dla nich towarem" - mówiła jedna z uczestniczek akcji, o której ruch poinformował na swej stronie w facebooku.

Oglądaj też:

Ukraina: FEMEN protestuje przeciw eksmisji studentów na czas Euro 2012. Nago (ZDJĘCIA)
Nagi protest FEMEN w Kijowie. "Brudna walka dwóch band" (GALERIA)
FEMEN, czyli protest pełną... piersią. Tym razem w obronie wolności demonstracji (ZDJĘCIA)

Organizacja Femen gromadzi aktywistki, które walczą z dyskryminacją kobiet na Ukrainie, urządzając prowokacyjne manifestacje. Ruch istnieje od 2008 r.

Losowanie grup Euro 2012 odbędzie się w położonym nieopodal Stadionu Olimpijskiego kijowskim Pałacu Sztuki "Ukraina". Ceremonia rozpocznie się o godz. 18 czasu polskiego.

Więcej: Dziś losowanie grup Euro 2012. Z kim zagra Polska? OD 18.00 RELACJA NA ŻYWO

Open all references in tabs: [1 - 4]

Via: gazetawroclawska.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~7tGpP$G1

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply