EURO?2012 KISA?KISA

FEMEN sahnede
Dünyaca ünlü kadın hakları örgütü FEMEN EURO 2012 açılış maçına saatler kala kendilerini Varşova Ulusal Stadı’nda gösterdi. Bir FEMEN aktivistinin stat civarında çıplak bir şekilde EURO 2012’yi protesto ettiği görüntülendi. Protestocu karga tulumba polis tarafından gözaltına alındı.

MiÄŸfer krizi
Almanya’nın yardımcı antrenörü Hansi Flick ciddi bir gafa imza attı. Basın toplantısında Ronaldo’nun frikiklerinden nasıl korunacaklarının sorulması üzerine Flick “çelik miğferlere ihtiyacımız olacak†demişti. Ancak Almanca’da “Stahlhelm†adı verilen miğferlerin Yahudiler tarafından Nazi simgesi sayılmasının ortaya çıkmasının ardından Flick basın toplantısından birkaç saat sonra özür dilemek zorunda kaldı.

Irkçılık şoku
Korkulan oldu ve ilk ırkçılık olayı dün yaşandı. Dün Hollanda’nın taraftarları açık yaptığı antrenmana giden bir grup Polonyalı Hollanda’nın siyahi oyuncularına maymun sesi çıkararak ırkçı tezahüratta bulundu. UEFA’nın konuyla ilgili soruşturma açmayacağı açıklandı.

İçmeyin, bunga bunga yapın
Polonya Milli Takımı’nın teknik direktörü Franciszek Smuda oyuncularının EURO 2012 boyunca içki içmeleri yerine “bunga bunga†yapmalarını tercih ettiğini söyledi. Smuda, “Alkol kullanmak yerine bunga bunga yapmak daha iyiydi. Alkol tepemin tasını attırıyor†diyerek ilginç bir açıklamada bulundu. Bilindiği gibi Bunga Bunga, İtalya’nın eski başbakanı Berlusconi’nin evinde hayat kadınları ve modellerle verdiği partilere verilen isimdi.

‘Türkiye’den ders aldık’
Hırvatistan’ın orta saha oyuncusu Kranjcar EURO 2008’de Türkiye karşısında aldıkları hezimetten ders çıkardıklarını ve bunu bir daha yaÅŸanmayacağını söyledi. Kranjcar, “Türkiye maçındakine benzer bir durum oluÅŸursa bu bir daha tekrarlanmayacak. Türkiye karşısında tecrübemiz olmadığı için kaybetmiÅŸtik. Åimdi deneyimimiz var†dedi.

 

Siz de bembeyaz diÅŸlere sahip olmak ister misiniz?

Open bundled references in tabs:

Via: spor.milliyet.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~Lcz1U$15z

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply