"F… Euro!". Feministki zatrzymane pod Stadionem Narodowym

Protest femenek trwał zaledwie kilka minut. Akcję ukraińskich feministek przerwali stewardzi i funkcjonariusze policji. Femenki zapowiadały wcześniej protest w Warszawie, po tym jak w maju trzykrotnie zaatakowały wędrujący pod Ukrainie pochód z Pucharem Henri Delaunaya, głównym trofeum Euro 2012. W Kijowie i Dniepropietrowsku udało im się zrzucić puchar.

- Główną ideą tych mistrzostw w rozumieniu UEFA jest zarabianie pieniędzy, wykorzystywanie seksualne ukraińskich i polskich kobiet, oraz rozpijanie mężczyzn. Jesteśmy przeciwne Euro 2012. Atakujemy wszystkie symbole związane z mistrzostwami, w tym również ten stojący na piedestale garnek na ziemię. We Lwowie nie dopuściła do tego ochrona - mówiła wówczas Ołeksandra Szewczenko z organizacji Femen.

- Walczymy z nimi gołą piersią i będziemy to robić także podczas samych mistrzostw - dodała aktywistka.

sjk, onet.pl

Via: wprost24.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~ov9CR$16O

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply