"Faszyści będą zmuszeni lizać mój tyłek"


Kwietniowy protest Femen. Inna Szewczenko na pierwszym planieKwietniowy protest Femen. Inna Szewczenko na pierwszym planieBigger

AFP

Nie Francuzka lecz Ukrainka ze skandalizującej grupy Femen figuruje na nowym znaczku pocztowym w roli Marianny

Marianna to alegoria Republiki i jako symbol wywodzący się z czasów rewolucji zdobi nie tylko w formie popiersia liczne instytucje rządowe, ale też używana jest jako logo na dokumentach rządowych. Pojawia się na monetach, medalach czy znaczkach pocztowych.

Do wizerunku Marianny pozowały w przeszłości piękne Francuski jak Brigitte Bardot , Catherine Denevue czy Laetitia Casta. Na zaprezentowanym niedawno przez prezydenta Francoisa Hollande'a znaczku pocztowym pojawiła się jednak podobizna Ukrainki z grupy Femen Inny Szewczenko.

Część opinii publicznej uznała to za skandal,  a konserwatywna partia Unia na rzecz Ruchu Ludowego wzywa do bojkotu znaczka. Nie wiadomo do tej pory czy prezydent republiki wiedział czyja podobizna się na nim znajduje. - Wizerunek kobiecej twarzy został stworzony z kilku portretów - twierdzi projektant znaczka Oliver Ciappa.

Sama Szewczenko przed rokiem znalazła schronienie we Francji po tym, jak w Kijowie ścięła chrześcijański krzyż, co miało być formą solidarności z  rosyjską żeńską grupą Pussy Riot, postawioną przed sądem za obrazę uczuć religijnych. Skandalistka Femen nie kryje zadowolenia z tego, że posłużyła za wzór do wizerunku Marianny.

- Teraz wszyscy ekstremiści, homofoby i faszyści będą zmuszeni lizać mój tyłek pragnąc wysłać list - napisała na Twitterze.

Via: rp.pl


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~ex1ZT$3ez

This entry was posted in PL and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply