FEMEN bu kez rahip kaçırdı!

Ukraynalı kadın örgütü FEMEN, bugüne kadar genellikle çıplak protestolarıyla dikkat çekiyordu. Katoliklerin ruhani lideri Papa’nın ay sonunda Avrupa Parlamentosu’na yapacağı ziyarete “laikliğe” aykırı olduğu gerekçesiyle karşı çıkmış ve daha önce Vatikan’da bir eylem yapmıştı. Bugün ise Papa’nın Avrupa Parlamentosu’nu ziyaretinin iptal edilmesi için FEMEN Türkiye’nin Twitter hesabından yayınlanan bir videoda FEMEN üyelerinin bir papazı kaçırdığı anların görüntüleri yer alıyor. FEMEN hesabında, “SON DAKİKA: FEMEN ilk rehinesini kaçırdı! Ayrıntılar geliyor”, “SON DAKİKA: FEMEN bir rahibi rehin aldı! Papa'nın Avrupa Parlamentosu ziyaretinin iptal edilmesini talep ediyoruz!” ifadelerini kullanırken papazı kaçırma görüntülerini takipçileriyle paylaştı. FEMEN üyeleri son paylaşımlarında kaçırdıkları papazla birlikte fotoğraflarını yayınladılar.

FEMEN kaçırma videosuna şu not düştü: “FEMEN, Papa’nın 25 Kasım’da Avrupa Parlamentosu’nda yapacağı konuşmayı iptal ettirmek için bir rahibi kaçırdı. Tanrı sihirbaz değildir, Papa politikacı değildir.”

FEMEN'in daha önce de Vatikan'da eylem yaptığı, bu yüzden de hristiyan din adamları tarafından eleştiri odağı olduğu biliniyor.

Via: milliposta.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~W0AmB$5aX

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply