FEMEN Bu Kez Sandık Bastı

FEMEN'in kadınları bu kez Putin'i protesto etmek amacıyla sandık başında soyunarak gösteri yaptı.

Ukraynalı feminist örgüt FEMEN'in kadınları bu kez Rusya Başbakanı Vladimir Putin'i protesto etmek amacıyla sandık başında soyunarak gösteri yaptı.

Rusya'da yapılan devlet başkanlığı seçimlerini beklenildiği üzere Başbakan Vladimir Putin kazandı. Rusya tarihinde üçüncü kez zirveye çıkan ilk lider olan Putin, seçimi kazansa da muhalifler sonuçlara şüpheli yaklaşıyor.

Katılımın yüzde 64 seviyelerinde gerçekleştiği seçimlerde Putin, oy verenlerin yüzde 64'ünün oyunu aldı. Bu seçim sonuçlarına inanmayan sadece siyasi muhalif kanat değildi. İlginç protestoları ile tanınan FEMEN de protesto için sahnedeydi.

Rus RT televizyonunun haberine göre, dün yapılan devlet başkanlığı seçimleri sırasında Moskova'da Putin'in oy kullandığı seçim sandığının başında toplanan Femen kadınları bir anda giysilerini çıkararak Putin aleyhinde slogan atmaya başladı.

Putin'in oy kullandığı sandığı da almaya çalışan kadınların göğüslerinde, Rus Başbakanı oy çalmakla suçlayan "Putin için çalıyorum" sloganları yazdığı görüldü. RT televizyonu Femen'li protestocuların gösteri nedeniyle en az 10-12 gün hapis cezaları alacaklarını bildirdi.

MUHALİF KANADIN GÖRÜŞÜ

Putin, hile ve usulsüzlük iddialarına rağmen seçimlerin tartışılmaz galibi olsa da muhalifler, elinin zayıfladığı düşüncesinde.

Aralık ayında yapılan Duma seçimlerinde de usulsüzlük iddiaları nedeniyle büyük tartışmalar yaşanmış, devlet başkanlığı seçim kampanyalarına muhalefetin yoğun protesto gösterileri eşlik etmişti.

Putin ayrıca devlet medyasını ve makamların olanaklarını kendi siyasi çıkarları için kullanmak ve istismar etmekle suçlanıyor.

Via: sondakika.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~andiJ$g3

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply