FEMEN duruşması ertelendi

Ayrıca bakınız

  • Tunus’ta FEMEN davası başlıyor 30/05/2013 12:26 CET
  • Tunus FEMEN mesubu 3 Avrupalı kadını yargılayacak 31/05/2013 14:06 CET
  • Tunuslu FEMEN üyesi ilk duruşmasında cezaya… 30/05/2013 23:56 CET
  • Tecavüze uğrayan Tunuslu kadına “ahlaksızlık“… 28/09/2012 17:44 CET
  • Bin Ali müebbet hapis cezasına çarptırıldı 19/07/2012 18:34 CET

Tunus’ta üstsüz protesto yaptıkları için gözaltına alınan feminist grup FEMEN üyelerinin bugün yapılması öngörülen duruşması ertelendi. Duruşmanın 12 Haziran’da yapılması bekleniyor.

Merkezi Ukrayna’da bulunan FEMEN Tunus’taki İslami kesimlerin büyük tepkisini çekiyor: “Biz bir Arap ve Müslüman ülkesinde yaşıyoruz. Alışkanlıklarımız ve geleneklerimiz var. Buraya geldiler ve Tunus’un ahlaki değerlerine saldırdılar.”

FEMEN’in 3 üyesi, Emine Taylor’a destek vermek için Tunus Adalet Bakanlığı önünde üstsüz eylem yaptıkları sırada polis tarafından gözaltına alınmıştı.

Feminist üyelerin avukatları onları zor bir sürecin beklediğini söyledi: “Onları, yüzlerini çok kısa gördüm. Umarım manevi olarak güçlü olur ve bu durumun üstesinden gelebilmek için yeterli cesarete sahip olurlar.”

Cezaevindeki FEMEN üyelerine destek vermek için Tunus’a giden Ukraynalı bir grup ise sınır dışı edildi. FEMEN’nin Tunuslu üyesi Emine Taylor, geçen Mart ayında sosyal paylaşım sitesi Facebook profilinde, üstsüz fotoğrafını yayınlayarak tepki almış, 19 Mayıs tarihinde de eylem yapacağı sırada tutuklanmıştı.

Daha fazla: Dava, FEMEN, Tunus

Copyright © 2013 euronews

Haberin videosunu izlemek için JavaScript gerekiyor

Via: tr.euronews.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~7b6fS$31Y

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply