FEMEN futbola da el attı!

Almanya'da bir canlı spor programını basan FEMEN'ler 2020 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Katar'daki stadyum inşaatlarında çalışan göçmen işçilerin çalışma şartlarını protesto etti.


İki üstsüz aktivist kadının bastığı canlı yayında aktivistler 'mafya FIFA!.. FIFA'yı boykot edin' diye uzun süre tempo tuttular. 

İki FEMEN'ci kız sloganlar attığı sırada arka tarafta da iki erkek de ellerindeki pankartlarla eylemci kızlara destek vermeye başladı. Eylemin gerçekleştiği sırada programda dünyaca ünlü teknik adam Giovanni Trapattoni, bir dönem Gençlerbirliği'ni çalıştıran Thjomas Doll ve Alman Milli Takımı'nın eski futbolcularından Thomas Strunz bulunuyordu

Programda dünyaca ünlü İtalyan teknik adam Giovanni Trapattoni, ve bir dönem ülkemizde Gençlerbiriliği teknik direktörlüğünü yapan Thjomas Doll ve Alman Milli Takımı'nın eski futbolcularından Thomas Strunz büyük şaşkınlık yaşadı. Programa katılan futbol dünyasının tanınmış isimleri önünde uzun süre protestolarını sürdüren Femen grubu canlı yayında ayrıca Katar'da düzünlenecek olan 2022 Dünya Kupası için yapılan stadlarda çalışan Asya'lı işçilerin koşullarını protesto da ettiler. Bu protesto canlı yayına katılan konukların şaşkın bakışlarına ve gülmelerine sebep oldu.

Via: spor.mynet.com


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~jx1ZT$4Zh

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply