FEMEN göstericileri Hindistan elçiliği önündeydi

Ayrıca bakınız

  • Femen’den işkence iddiası 21/12/2011 22:53 CET
  • Fransa fuhuşu ortadan kaldırmak için harekete geçti 07/12/2011 07:21 CET
  • Euro 2012 öncesi Ukraynalı feministler ayaklandı 27/09/2011 19:02 CET

Hindistan’ın vize başvurularında kadınlara özel
getirdiği sınırlama Ukrayna’da protesto edildi.
 
Hindistan basınına yansıyan haberlere göre Ukrayna, Rusya, Kırgızistan ve Kazakistan’dan yapılacak vize başvurularında 15-40 yaş arası kadınlara daha sıkı şartlar getirileceği ileri sürülmüştü. Kararın gerekçesi olarak da fuhuşun önlenmesi gösterildi.
 
Haber üzerine FEMEN grubu üyesi 4 kadın üstsüz bir şekilde Hindistan elçilik binasına girmek istedi. Ellerinde “Ukrayna genelev değildir” yazılı pankartlar taşıyan ve sloganlar atan göstericiler içeri alınmayınca binanın balkonuna geçerek burada gösterilerini sürdürdü:
 
“Ukraynalı kadınlar fahişe değil. Bunu hep söyledik ve bu imaja karşı da mücadele ediyoruz. bizi fahişe olarak gösteren ve bize hakaret etmeye çalışan Hindistan’a yazıklar olsun. Böylesi bir hakarete tepki göstermeyen Dışişleri Bakanlığımıza ve Devlet Başkanımıza da yazıklar olsun.”
 
Daha önce aralarında İstanbul’un da bulunduğu farklı şehirlerde benzeri eylemler düzenleyen FEMEN grubu üyesi 4 kadın polis tarafından gözaltına alındı.

Daha fazla: fuhuş, Hindistan politikası, Kadın hakları, Ukrayna

Copyright © 2012 euronews

Haberin videosunu izlemek için JavaScript gerekiyor

Via: tr.euronews.net


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~KRioI$Pp

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply