FEMEN Grubu İçin Takipsizlik!

Ukraynalı FEMEN grubu... Türkiye onları 8 mart kadınlar gününde İstanbul Sultanahmet'te yaptıkları çıplak eylemle tanıdı. Amaçları kadına yönelik şiddeti protesto etmekti.

Ancak Vücut ve yüzlerine çeşitli makyajlar yapan FEMEN üyesi 4 kadın, polis tarafından yaka paça gözaltına alınmıştı.

Ertesi gün de sınırdışı edilen kadınlar gidişi de olaylı olmuştu. Atatürk Havalimanı'da benzer bir eylem yapmak isteyen kadınları polis engellemişti.

Sadece Türkiye'de değil bir çok ülkede sıradışı eyleme imza atan grup üyelerinin İstanbul'daki protestosuna ilişkin dün takipsizlik kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın, soruşturma sonrası kararında, gösteride cinsellik değil, protesto edilen konunun öne çıktığı belirtildi. Femen üyelerinin amacının "müstehcenlik" olmadığını vurgulayan Savcılık, "Teşhircilik ve izinsiz gösteri yapmak" suçundan kovuşturmaya gerek olmadığına hükmetti.

Via: kanalb.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~9UCih$pz

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply