Femen Grubu: "Mafya FIFA!"

Almanya'da bir canlı spor programını basan FEMEN'ler 2020 Dünya Kupası'na ev sahipliÄŸi yapmaya hazırlanan Katar'daki stadyum inÅŸaatlarında çalışan göçmen iÅŸçilerin çalışma ÅŸartlarını protesto etti.

Ä°ki üstsüz aktivist kadının bastığı canlı yayında aktivistler 'mafya FIFA!.. FIFA'yı boykot edin'  diye uzun süre tempo tuttular.

Ä°ki FEMEN'ci kız sloganlar attığı sırada arka tarafta da iki erkek de ellerindeki pankartlarla eylemci kızlara destek vermeye baÅŸladı. Eylemin gerçekleÅŸtiÄŸi sırada programda dünyaca ünlü teknik adam Giovanni Trapattoni, bir dönem GençlerbirliÄŸi'ni çalıştıran Thjomas Doll ve Alman Milli Takımı'nın eski futbolcularından Thomas Strunz bulunuyordu

Programda dünyaca ünlü Ä°talyan teknik adam Giovanni Trapattoni, ve bir dönem ülkemizde GençlerbiriliÄŸi teknik direktörlüÄŸünü yapan Thjomas Doll ve Alman Milli Takımı'nın eski futbolcularından Thomas Strunz büyük ÅŸaÅŸkınlık yaÅŸadı. Programa katılan futbol dünyasının tanınmış isimleri önünde uzun süre protestolarını sürdüren Femen grubu canlı yayında ayrıca Katar'da düzünlenecek olan 2022 Dünya Kupası için yapılan stadlarda çalışan Asya'lı iÅŸçilerin koÅŸullarını protesto da ettiler. Bu protesto canlı yayına katılan konukların ÅŸaÅŸkın bakışlarına ve gülmelerine sebep oldu.

Mehmet Çiftçi - DHA

Via: fanatik.com.tr


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~mIKw8$4es

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply