Femen grubununda yine üssüz eylem

FRANSA HABER CiTY NET: Rusya Devlet Başkani Vladimir Putin aleyhinde üstsüz gösteri düzenlemesiyle bilinen Ukraynali aktivist grup FEMEN, Fransa`nin başkenti Paris`te bulunan Grevin Müzesi`ndeki Putin`in balmumu heykeline saldirdi.

FEMEN, Rusya Devlet Başkani Vladimir Putin`in Normandiya Çikarmasi`nin yildönümü sebebiyle Paris`e geldiği gün, Paris`te bulunan Grevin Müzesi`ndeki balmumu heykeline saldirdi. `Diktatör Putin` sloganlariyla balmumundan yapilan heykele saldiran üstsüz FEMEN göstericisi, elindeki sivri cismi Putin heykelinin kafasina ve göğsüne saplayan eylemci, polis müdahale edene kadar Putin`i kullanilamaz hale getirdi. Bir ara hizini alamayan gösterici Putin heykelini yere yatirarak üstüne çikti ve heykelin göğsüne elindeki sivri cismi sapladi. Göğsüne kirmizi harflerle `Putin`i öldür` yazan gösterici daha sonra polis tarafindan tutuklandi.

FEMEN göstericisinin Putin heykeline G7 zirvesine katilan liderlerin heykelinin önünde saldirmasi manidar bir görüntü oluşturdu. Rusya Devlet Başkani Vladimir Putin Ukrayna krizine yönelik izlediği politika sebebiyle G7 zirvesine davet edilmedi. Putin, Normandiya Çikarmasinin yildönümü sebebiyle Fransa`da Avrupali liderlerle görüştü. Putin`den birkaç saat önce Fransa Cumhurbaşkani Hollande ile görüşen Obama ise, Putin`le görüşmemek için programinda değişiklik yapmadi.

Bugün Normandiya Çikarmasi`nin yildönümü etkinliklerine katilacak olan Putin`in, Ukrayna`da cumhurbaşkani seçilen Petro Poroshenko ile görüşmesi de bekleniyo

Via: habercity.net


Short link: [Facebook] [Twitter] [Email] Copy - http://whoel.se/~cVTXM$59W

This entry was posted in TR and tagged on by .

About FEMEN

The mission of the "FEMEN" movement is to create the most favourable conditions for the young women to join up into a social group with the general idea of the mutual support and social responsibility, helping to reveal the talents of each member of the movement.

Leave a Reply